• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PC do programowania za około 3500-4500 zł.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
319 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez amb00 Bywalec (2,000 p.)

Witam, niedługo będę kupował komputer przeznaczony głównie do programowania(w tym używania np. maszyn wirtualnych, więc przydała by się duża moc obliczeniowa). Zorientowałem się trochę na rynku podzespołów, ale nie mam pewności czy wybrana konfiguracja będzie dobra i czy na pewno wszystko będzie ze sobą współgrało albo czy czegoś nie przeoczyłem. Kupuję samą "skrzynkę', bez systemu, peryferiów i monitora. Ponieważ ma to być komputer na lata, ma mieć tylko nowe części ze sklepu. Chciałbym, aby wszystkie części były z jednego sklepu, który też oferowałby od razu złożenie komputera, ponieważ sam na to nie mam za bardzo czasu.
Moje dodatkowe wymagania:
-Komputer ma być łatwy w rozbudowie w przyszłości. Czyli ma mieć dobrą obudowę mieszczącą duże chłodzenie, dobrą płytę główną, mocny zasilacz, itp.
-Szybki dysk SSD na złącze PCI-Express o pojemności przynajmniej 500 GB. Tyle mi teraz spokojnie wystarczy, jak mi zabraknie miejsca, to w przyszłości kupię lepszy dysk, lub dorzucę tradycyjny HDD. Zależy mi na dużej szybkości a nie na dużej pojemności.
-16 GB ramu w jednej kości. W dwóch nie chcę brać, ponieważ w przypadku chęci rozbudowy ramu do 64 GB, musiałbym kupować cztery moduły, zamiast trzech(w przypadku, gdy płyta ma 4 sloty i obsługuje maksymalnie 64 GB ramu).
-Ma mieć kartę graficzną, która nie musi być mocna, ale ma być w stanie spokojnie pociągnąć dwa monitory z rozdzielczością 4K. Niedługo chcę na razie użyć jednego monitora 4K oraz jednego full HD. Nie mam zielonego pojęcia jaką konkretnie kartę graficzną wybrać. Posiadam obecnie monitor ze złączem D-SUB, więc jeśli proponowana karta nie będzie miała takiego złącza, to prosiłbym też o zaproponowanie odpowiedniej przejściówki pasującej do karty graficznej i mojego monitora.
-Chciałbym, aby komputer był oparty na najnowszych procesorach Ryzen, głównie dlatego, ponieważ nie stwierdzono w nich kolejnych błędów opisanych tutaj: https://www.spidersweb.pl/2018/05/dziury...ntela.html
-Płyta główna ma mieć możliwość podkręcenia procesora.
Oto co do tej pory sam złożyłem:
Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 19MB, BOX
Płyta główna Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING
Pamięć HyperX Fury DDR4, 16GB, 2400MHz, CL15
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W
Obudowa SilentiumPC Gladius M35
Dysk SSD Plextor M8Pe(G) 512GB PCIe x3
W sklepie Morele, koszt tego zestawu to 3292 zł(bez karty graficznej).

komentarz 13 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Płyta główna ma mieć możliwość podkręcenia procesora. 

W przypadku Ryzenów ręczne podkręcanie nie jest aż tak powszechne, bo wyłącza niektóre wbudowane ficzery wydajnościowe - trzeba trochę grzebać, by się opłacało. Podejście "przesunę sobie pasek o kilka procent i dostanę boost za darmo", które działa na innych urządzeniach, tutaj niekoniecznie jest dobre. Patrz:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6co3pz/is_it_worth_overclocking_ryzen_even_though_it/

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/8e7wid/is_it_worth_overclocking_the_2600x_or_2700x_given/

A co do samego modelu, IMO lepiej wybrać 2600X, który ma lepsze bazowe częstotliwości i lepsze chłodzenie w zestawie.

komentarz 13 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Pamięć HyperX Fury DDR4, 16GB, 2400MHz, CL15 

Jakby co, Ryzen jest wrażliwy wydajnościowo na częstotliwość RAMu.

komentarz 13 maja 2018 przez amb00 Bywalec (2,000 p.)

@adrian17,
Co do podkręcania, to wystarczy, że uda się wyciągnąć 4,2 GHz. Od razu nie będę podkręcał procesora, więc lepsze chłodzenie mogę kupić w późniejszym czasie. Poszukam też szybszego ramu.

komentarz 13 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
("wystarczy"? To jest raczej górny limit tego, co da się zrobić bez chłodzenia wodnego)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 363 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 24 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez DAFSON Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 362 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez MrOften Początkujący (310 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...