• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie studia Informatyczne ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
900 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maxiu Nowicjusz (220 p.)
Witam,

Gdzie miałbym szansę się dostać na studia informatyczne albo o podobnej tematyce z takimi wynikami z matury : J.Polski - 70% , J.Angielski - 60 %, Matematyka - 80% , Informatyka rozszerzona - okoł 40% ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 maja 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Proponuje po prostu posprawdzać progi z poprzednich lat - przynajmniej ja tak robiłam.
To naprawdę wiele Ci może powiedzieć.
komentarz 13 maja 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Może ja taki zacofany jestem, ale jakoś nigdy nie udało mi się spotkać z kimś z forum i napisać jakiegoś sensownego projektu :P. A na studiach owszem.
Jeśli już tak się licytujemy to do plusów dodam jeszcze wyznaczenie możliwych kierunków rozwoju. Studia pokażą Ci podstawy sieci, algorytmiki, systemów wbudowanych, technologi webowych, programowania grafiki, baz danych itd. Gdybyś kształciła się na własną rękę to mogła byś nigdy nie poznać jakiejś gałęzi informatyki, która bardzo by Cię zainteresowała. Dodatkowo jakieś ogólne i podstawowe pojęcie o dziedzinach, którymi na co dzień się nie zajmujemy też jest bywa bardzo przydatne.
komentarz 13 maja 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
akurat ja kształciłam się na własną rękę, bo studia rzuciłam i cieszę się, że sama wyznaczałam sobie to, czego chcę się uczyć = zero marnowania czasu na nieciekawe lub nieaktualne rzeczy :P
komentarz 13 maja 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
I co do minusów to gnojenie studentów nie jest normą, możesz przez całe studia nie trafić na takich prowadzących, albo tylko na jednym z 10 semestrów. To samo z bezsensownymi egzaminami, możesz nie trafić na żaden, albo na jeden, który będzie bez sensu, ale nie trzeba będzie wiele nauki w niego włożyć.
To dodałem tak tylko, żeby nie wystraszyć zbytnio młodego studenta na początku drogi :P
komentarz 13 maja 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
No to bardzo gratuluję. Jeśli udało Ci się i coś z tego wyszło to na prawdę szacunek :)
komentarz 13 maja 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
a wyszło, dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2018 przez kapek Nowicjusz (160 p.)
Sprawdz sobie WSB-NLU w Sączu. Jak dla mnie najlepsza uczelnia. I po studiach masz realną szanse na pracę. Większość studentów jest szkolonych i rozsyłanych po zaprzyjaźnionych firmach. Sam tak mam wiec jestem na finiszu a już dostałem staż. Jak się sprawdzę to podpisuje umowę o prace :)
komentarz 15 maja 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Nawet bez studiów masz realne szanse na pracę, w wiekszości ogłoszeń o pracę (w branży programowania) nie ma żadnej wzmianki o wymaganym wykształceniu, nawet podstawowym czy maturze. Pozostaje kwestia tego, czego się człowiek sam nauczy, bo jeśli jest leniem który sam się za nic nie weźmie, lub po prostu nie za bardzo rozumie, to może i studia są dobrą opcją :)
komentarz 16 maja 2018 przez kapek Nowicjusz (160 p.)
W sumie masz rację. Ja się cieszę bo od razu dostałem pracę. Zastanawiam się tylko czy nie robić podyplomowki i nie próbować czegoś nowego.

Nie wiem czy lepiej szkolić się w programowaniu aplikacji biznesowych czy trochę poszerzyć wiedzę w razie czego. Informatyka jest rozwojowa ale niestabilna. Szybko zmieniają się trendy.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2018 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Ja bym Ci doradził tylko jedną rzecz - decydując się na studia wybierz zaoczne. Sam spędziłem 3 lata na studiach dziennych i powiem Ci że rok czasu jako tester oprogramowania + zadania Dev Opsowe nauczyły mnie więcej niż studia informatyczne. Jeżeli zaczął bym studia zaoczne, teraz miał bym 6 lat doświadczenia (można po studiach już na prawdę ładne pieniążki przytulić). Jeżeli zdecydujesz się natomiast na studia dzienne - jeżeli po 5 latach nie będziesz miał doświadczenia w zawodzie (a zazwyczaj na dziennych nie można poświęcić się pracy na 100%), ciężko Ci będzie znaleźć coś sensownego, a znam ambicje studentów - skoro studiowali lat 5, to muszą przynajmniej 5k zarobić, a bez doświadczenia z autopsji wiem że 2,5k to jest max.
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Z takimi wynikami to obawiam się że nie poszalejesz. Tutaj masz spis szkół wyższych: perspektywy - studia informatyczne - wybierz sobie Grupa kierunków: techniczne Podgrupa kierunków: informatyka i technologie informatyczne a reszta wg uznania (np. ze względu na województwo, bo bo myślę że bez sensu jechać na drugi koniec Polski jak gdzieś bliżej na pewno znajdziesz coś o podobnym poziomie), poza tym ogarnij sobie progi punktowe z poprzednich lat bo one niosą informację na temat tego jaki próg może być w tym roku, oraz czy w ogóle warto aplikować, bo po topowych nie masz co szukać ale i pytanie czy warto aplikować gdzieś, gdzie przyjmują wszystkich. Przy okazji dodam że na studia zaoczne progi są niższe - ale trzeba płacić. Na pewno na stronie każdej uczelni znjdziesz przelicznik punktów i progi. Sory że tak ogólnie ale tak jak pisałem - o topowych to nie ma się co rozpisywać i na twoim miejscu jak już to szukałbym coś jakoś nie bardzo daleko (może nie przy rodzicach, ale sąsiednie województwo.. ) chyba że masz zamiar wracać do domu na święta i na wakacje

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 309 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez countdown36 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,858 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Vertex Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...