• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto iść do technikum, jeśli ma słabe średnie wyniki matur?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,271 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mental Nowicjusz (220 p.)
Czy warto iść do technikum, jeśli ma słabe średnie wyniki matur?

Chciałem iść do technikum, bo chciałbym swoją przyszłość wiązać z branżą IT i ewentualnie z programowaniem, ale zobaczyłem wyniki zeszłorocznych matur z technikum do którego pragnąłem iść. 22 osoby zdawały rozszerzoną matematykę i średnio 19%. Rozszerzona tematyka 5 osób i 20%. Inne technika podobne wyniki. W przypadku liceów fizyka około 50%, a rozszerzona matematyka 60-70%.

Nie wiem więc, czy iść do technikum na informatyka, czy na mat-inf z programowaniem w liceum (ew. mat-fiz). Możliwe, że chciałbym iść na studia informatyczne, ale nie jestem pewien.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Krótko i na temat: zależy co masz w głowie. Przy rekrutacji na studia będą brać pod uwagę Twoje wyniki matur, a nie średnie wyniki technikum do którego pójdziesz.

Jeśli nie jesteś pewny czy chcesz na bank iść w informatykę, to leć do LO.

komentarz 12 maja 2018 przez Mental Nowicjusz (220 p.)
Bardziej mi chodziło, że nie wiem czy będę szedł na studia informatyczne.
komentarz 12 maja 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
LO daje Ci wachlarz.
komentarz 12 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Tzw wachlarz niczego.
komentarz 12 maja 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Nie zgadzam się z Tobą. Wszystko zależy od szkoły i od miejscowości, w której się znajdujesz. Z własnego podwórka wiem, że pójście do technikum = kilkukrotnie cięższe podejście do matury PR by zdać ją na dobry wynik (na dobry ~ >90%) a potem braki na studiach z takich dziedzin jak matematyka w stosunku do rówieśników z LO. Mam głęboką nadzieję, że to tylko na moim podwórku tak wygląda. LO też nie należy traktować jako mieszanki wszystkiego. Od czegoś ma profile. Zresztą ukierunkowanie ludzi z liceów widać raz po wynikach z matur, dwa po wszelkich konkursach i olimpiadach (OF, OM, OI).
komentarz 12 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
No tak. Patrzysz przez pryzmat studiów.

Ja patrzę na to nieco inaczej. Byłem w technikum, które naprawdę trzymało poziom. Zarówno z matmy, polskiego jak i z przedmiotów technicznych, nawet takich które nie były wymagane do egzaminów zawodowych.

I powiedz mi teraz po co mi studia, skoro program z pierwszego roku pokrywa się z tym co miałem w pierwszej klasie technikum.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 588 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...