• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura 2019 - przygotowanie się do 4 matur rozszerzonych w 1 rok

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,598 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Otter-man Nowicjusz (170 p.)
Witam serdecznie :)

Do następnej matury pozostał 1 rok - czy myślicie, że w tym czasie możliwe byłoby przygotowanie się z 4 matur rozszerzonych (matematyka, fizyka, biologia/geografia, angielski) tak, aby uzyskać z każdej min. 90%? Oczywiście ucząc się systematycznie i powtarzając przerobiony wcześniej materiał.

Niestety, ale żadnego z wyżej wymienionych rozszerzeń nie mam w liceum - jako, że jestem na profilu humanistycznym.

Zastanawiam się nad wydziałem Astronomii na UMK w Toruniu oraz nad Politechniką w Warszawie (wydział informatyki) :)

Za wszystkie odpowiedzi - z góry bardzo dziękuję :)
komentarz 11 maja 2018 przez niezalogowany
Stan początkowy? Od czego zaczynasz? Jak oceniasz swoją dotychczasową naukę?
1
komentarz 11 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jeśli potrafisz marzyć, potrafisz także tego dokonać... tylko Ty wiesz na co Cię stać i co już umiesz. Nauka 4 przedmiotów w rok przy podstawowym poziomie dotychczas będzie bardzo ciężka, ale nie niemożliwa:)
Powodzenia!
komentarz 12 maja 2018 przez Otter-man Nowicjusz (170 p.)

@Hipcio,

Niestety ze względów prywatnych dotychczasowa nauka w liceum nie szła mi dobrze - wynika to też z niechęci do źle wybranego profilu (humanistycznego) :( Z matematyki mam sporo do nadrobienia w samej podstawie, ale myślę, że dam radę :) Podobnie jest z angielskim, ale to też przedmiot do nauczenia się. Jeżeli chodzi o fizykę czy biologię, to ostatni raz miałam je w gimnazjum - bardzo je lubiłam, szły mi całkiem dobrze - z obu miałam piątki :) Niestety z obu przedmiotów już niewiele pamiętam, szczególnie z fizyki - z biologii pamiętam troszkę więcej, ale to wiedza bardzo ogólna, nieusystematyzowana. Także mój poziom wiedzy z wybranych rozszerzeń oceniłabym na bliski zeru ;)

komentarz 12 maja 2018 przez Otter-man Nowicjusz (170 p.)

@shotokan,

Dziękuję za miłe słowa :)

1
komentarz 12 maja 2018 przez niezalogowany

@Otter-man muszę powiedzieć, że nie masz za dużo czasu. Może się okazać, że nie masz preferencji. Matematyka i fizyka wymaga od człowieka specyficznego myślenia, które ciężko wyrobić od podstaw. Po dwóch miesiącach sensownej nauki powinieneś sam określić czy danym tempem dasz radę wykonać cały plan. 

1
komentarz 12 maja 2018 przez chucksqll Stary wyjadacz (12,930 p.)
Nie chcę być zbyt pesymistyczny, ale nie masz szans napisać tego wszystkiego tak dobrze :/ pomijając, że mówisz o czterecg różnych przedmiotach,  o których za dużo nie wiesz. Napisanie samej biologi na tak wysoki poziom jest marzeniem wielu osób, które chca pójść na np. medycynę. Są to przedmioty trudne wymagające poświęcenia czasu jednak a przy tak dużym zakresie, nie wyrobisz się w rok. Co do matematyki prawda jest taka, że nawet nie uważając na lekcji na podstawach powinnaś mieć na luzie trójkę i radzić sobie z materiałem jeśli myślisz o zdaniu rozszerzenia. Jeśli serio uwazasz, że dasz rade nie będę Ci wmawiał inaczej. Uprzedzam tylko, że mając w gimnazjum z czegoś dobrą ocenę, będzie tak samo w liceum bo to jednak jest już trochę inna bajka. Na twoim miejscu odrzuciłbym przynajmniej jedno z podanych przez Ciebie rozszerzen i skupilbym się na solidnym przygotowaniu, jeśli chcesz mieć jakikolwiek czas na zycie pomiędzy nauką bo może być ciężko. Oczywiście to Twoja decyzja co zrobisz, zycze powodzenia, nieważne którą drogę wybierzesz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 maja 2018 przez thekibi27 Bywalec (2,110 p.)
Jeśli nie miałeś rozszerzonej matmy, fizyki, geografii i biologii to ja bym postawił na naukę dwóch z tych przedmiotów. Aby uzyskać z tych matur 90% trzeba przerobić naprawdę sporo zadań, więc jeśli na dzień dzisiejszy nie byłbyś w stanie napisać tych matur na około 40% to według mnie masz zbyt mało czasu na wyśrubowanie 90% z każdej. Angielski z tych wszystkich matur jest najprostszy, ale także zweryfikuj swoją wiedzę po prostu pisząc jedną z poprzednich matur.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2020 w C i C++ przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 498 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2020 w C i C++ przez Poczprogramista123 Bywalec (2,900 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 190 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...