• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura 2019 - przygotowanie się do 4 matur rozszerzonych w 1 rok

0 głosów
734 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Otter-man Nowicjusz (170 p.)
Witam serdecznie :)

Do następnej matury pozostał 1 rok - czy myślicie, że w tym czasie możliwe byłoby przygotowanie się z 4 matur rozszerzonych (matematyka, fizyka, biologia/geografia, angielski) tak, aby uzyskać z każdej min. 90%? Oczywiście ucząc się systematycznie i powtarzając przerobiony wcześniej materiał.

Niestety, ale żadnego z wyżej wymienionych rozszerzeń nie mam w liceum - jako, że jestem na profilu humanistycznym.

Zastanawiam się nad wydziałem Astronomii na UMK w Toruniu oraz nad Politechniką w Warszawie (wydział informatyki) :)

Za wszystkie odpowiedzi - z góry bardzo dziękuję :)
komentarz 11 maja 2018 przez Hipcio Szeryf (98,160 p.)
Stan początkowy? Od czego zaczynasz? Jak oceniasz swoją dotychczasową naukę?
1
komentarz 11 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,260 p.)
Jeśli potrafisz marzyć, potrafisz także tego dokonać... tylko Ty wiesz na co Cię stać i co już umiesz. Nauka 4 przedmiotów w rok przy podstawowym poziomie dotychczas będzie bardzo ciężka, ale nie niemożliwa:)
Powodzenia!
komentarz 12 maja 2018 przez Otter-man Nowicjusz (170 p.)

@Hipcio,

Niestety ze względów prywatnych dotychczasowa nauka w liceum nie szła mi dobrze - wynika to też z niechęci do źle wybranego profilu (humanistycznego) :( Z matematyki mam sporo do nadrobienia w samej podstawie, ale myślę, że dam radę :) Podobnie jest z angielskim, ale to też przedmiot do nauczenia się. Jeżeli chodzi o fizykę czy biologię, to ostatni raz miałam je w gimnazjum - bardzo je lubiłam, szły mi całkiem dobrze - z obu miałam piątki :) Niestety z obu przedmiotów już niewiele pamiętam, szczególnie z fizyki - z biologii pamiętam troszkę więcej, ale to wiedza bardzo ogólna, nieusystematyzowana. Także mój poziom wiedzy z wybranych rozszerzeń oceniłabym na bliski zeru ;)

komentarz 12 maja 2018 przez Otter-man Nowicjusz (170 p.)

@shotokan,

Dziękuję za miłe słowa :)

1
komentarz 12 maja 2018 przez Hipcio Szeryf (98,160 p.)

@Otter-man muszę powiedzieć, że nie masz za dużo czasu. Może się okazać, że nie masz preferencji. Matematyka i fizyka wymaga od człowieka specyficznego myślenia, które ciężko wyrobić od podstaw. Po dwóch miesiącach sensownej nauki powinieneś sam określić czy danym tempem dasz radę wykonać cały plan. 

1
komentarz 12 maja 2018 przez chucksqll Stary wyjadacz (12,790 p.)
Nie chcę być zbyt pesymistyczny, ale nie masz szans napisać tego wszystkiego tak dobrze :/ pomijając, że mówisz o czterecg różnych przedmiotach,  o których za dużo nie wiesz. Napisanie samej biologi na tak wysoki poziom jest marzeniem wielu osób, które chca pójść na np. medycynę. Są to przedmioty trudne wymagające poświęcenia czasu jednak a przy tak dużym zakresie, nie wyrobisz się w rok. Co do matematyki prawda jest taka, że nawet nie uważając na lekcji na podstawach powinnaś mieć na luzie trójkę i radzić sobie z materiałem jeśli myślisz o zdaniu rozszerzenia. Jeśli serio uwazasz, że dasz rade nie będę Ci wmawiał inaczej. Uprzedzam tylko, że mając w gimnazjum z czegoś dobrą ocenę, będzie tak samo w liceum bo to jednak jest już trochę inna bajka. Na twoim miejscu odrzuciłbym przynajmniej jedno z podanych przez Ciebie rozszerzen i skupilbym się na solidnym przygotowaniu, jeśli chcesz mieć jakikolwiek czas na zycie pomiędzy nauką bo może być ciężko. Oczywiście to Twoja decyzja co zrobisz, zycze powodzenia, nieważne którą drogę wybierzesz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 maja 2018 przez thekibi27 Obywatel (1,870 p.)
Jeśli nie miałeś rozszerzonej matmy, fizyki, geografii i biologii to ja bym postawił na naukę dwóch z tych przedmiotów. Aby uzyskać z tych matur 90% trzeba przerobić naprawdę sporo zadań, więc jeśli na dzień dzisiejszy nie byłbyś w stanie napisać tych matur na około 40% to według mnie masz zbyt mało czasu na wyśrubowanie 90% z każdej. Angielski z tych wszystkich matur jest najprostszy, ale także zweryfikuj swoją wiedzę po prostu pisząc jedną z poprzednich matur.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 109 wizyt
+4 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 1,239 wizyt
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

65,676 zapytań

112,314 odpowiedzi

237,031 komentarzy

46,653 pasjonatów

Przeglądających: 120
Pasjonatów: 0 Gości: 120

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...