• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porty wyjścia razem z usb i monitorem nie działają!!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
969 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez brejk10 Nowicjusz (120 p.)
Witam, dzisiaj doszedł mi zamówiony komputer. Wszytsko dobrze podłączyłem, ale nie działają porty wyjścia w płycie głównej. Nie wyświetla się ekran ani nie działa mysz z klawiaturą. Płyta główna to ASRock AB350m-HDV, zasilacz COOLERMASTER rs-600-acaa-b1, procesor ADM R3 2200G,  Dodam, że komputer składałem sam, a monitor wraz z kablem działają poprawnie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Skąd wiesz że nie działają porty wyjścia skoro...?

Nie wyświetla się ekran

 Jakim kablem ten monitor podpiałeś. Jaki monitor?

Jaki RAM?

Co do USB to masz jak widze w miare nową tą płyte to chyba należy zmienić w BIOSie aby defaultowo uruchamiało USB 2.0 a nie 3.0 to sie chyba nazywa XHCI Mode i dajesz na Disabled.

komentarz 12 maja 2018 przez brejk10 Nowicjusz (120 p.)
Podłączyłem kablem VGA, ram to Viper Patriot 2x 4GB DDR4 PC4-24000 3000MHz, jako monitor słuzy mi telewizor. Wiem, że nie działa myszka utd. dlatego, że nie włączają się diody, nawet te podstawowe od CapsLock tak samo z klawiaturą. Nie mam jak włączyć biosa ponieważ nie działa klawiatura ani nie wyświetla się nic na ekranie, sprawdzalem czy kable i monitor sa sprawne, i są sprawne. Może to wina zasilacza i jest za słaby? Chociaż wątpię w wine zasilacza.
komentarz 13 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie chcę Cie dobijać ale jak nie masz karty graficzej to Ci nie pójdzie. Ta płyta główna jest dedykowana pod intel jak się nie myle wtedy ma zintegrowana grafike ale z ryzenem musisz mieć karte graficzną oddzielna.

Bo chyba nie masz skoro o niej nie wspomniałeś.

Podłacz jakąkolwiek i updatuj BIOS i powinno śmigać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,907 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 326 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...