• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z matematyki 2018

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,320 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
Jakoś tak nie widzę, żeby ktoś tutaj pisał, a pewnie są jacyś Maturzyści.

Co sądzicie o tegorocznej maturze? Coś was zaskoczyło? Ja osobiście nie jestem zachwycony, moim wynikiem, na pewno mogłem napisać lepiej. Jednak część zadań okazała się dla mnie za trudna (dowód z podzielności i kombinatoryka). Z geom. analitycznej miałem pomysł, ale rozważałem inne ramiona ;ddd. Mam nadzieję, że pomimo tej rzeczówki dostanę punkty lub punkt za równania stycznych, bo możliwe, że poprawnie wyznaczyłem.

Poza tym jakiś błąd rachunkowy w zadanku z parametrem i liczenie nie tego co trzeba w stożku ściętym. Szczerze mówiąc źle zrobiłem też granicę (dawno nie liczyłem tego typu, żeby była jednostronna z symbolem nieoznaczonym).

A jak u Was?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 maja 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Przed maturą arkusze robiłem na +80% a ten przyznam szczerze mnie powalił na całego. Zadania akurat takiego typu, co ja nie pamiętam, żebym wcześniej takie robił. Ostatecznie będzie ~60%, co było dla mnie od początku założeniem, jednak przed maturą liczyłem po cichu na wiele więcej. No ale czasu się nie cofnie i trzeba coś zadecydować :D
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2018 przez Kerdi26 Użytkownik (640 p.)
Ja nie pisałem jeszcze matury, ale widziałem ostatnio tweeta z 2 zadaniami z tej ostatniej, i były na poziomie klasy podstawowej. Więc moje pytanie czy matura z matematyki przedstawia jakiś wyższy poziom czy to naprawdę tak wygląda, a ogłupianie społeczeństwa idzie, aż tak dobrze?
komentarz 11 maja 2018 przez excavelty Bywalec (2,480 p.)
Z jakiego przedmiotu zadania? Rozszerzenie czy podstawa? W tym roku matura podstawowa wlasciwie ze wszystkich przedmiotow moze byc uznana za prosta. Na rozszerzenia tradycyjnie narzekamy, przynajmniej jesli chodzi o matematyke. Nie jestem w stanie swobodnie rozwiazywac wszystkich zadan z tych arkuszy mimo sporego nakladu czasu na nauke. Ja natomiast pisalem arkusze na gorsze wyniki niz w maju, bo wydawnictwa dosyc czesto daja zadanka odbiegajace schematem od matury. O poziomie szkolnictwa sie nie wypowiadam. Trudno porownac z tym co bylo kiedys. Madrze jednak zwrocono uwage w bodajze uzasadnienu wprowadzenia nowej podstawy, ze znacznie wiecej osob chodzi teraz do ogolniakow. W zasadzie wiekszosc rocznika przystepuje co roku do matu ty, bo przeciez technika tez sie nia koncza.
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2018 przez malybyq Użytkownik (980 p.)
Dla mnie masakra probne na 70% teraz cos kolo 40... Poziom w tym roku a 2017 to niebo a ziemia, na maxa niesprawiedliwe no ale coz zycie tez nie jest sprawiedliwe :/ Niestety ale po tej macie plany na studiowanie infy na pwr legły w gruzach...
komentarz 12 maja 2018 przez betman Bywalec (2,630 p.)
Gdzie planujesz się wybrać ?
komentarz 18 maja 2018 przez malybyq Użytkownik (980 p.)
Sorki, że dopiero teraz odpisuje ale postanowiłem odpocząć od komputera po maturze na kilka dni :D. Zastanawiam się nad pwr teleinformatyka,automatyka i robotyka. Ale szczerze to sam nie wiem co robić :/ Zależy mi na Wrocławiu lecz progi na pwr i uniwerek  na infe są nieosiągalne dla mnie. Pomyśle jeszcze z tydzień i trzeba będzie zadecydować :D A ty co planujesz?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 437 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez WojtaZio23 Użytkownik (660 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 770 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,995 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...