• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Android] Czy jest możliwe zrobienie klona Endomondo? + szukam kogoś kto ma jakieś doświadczanie większe z Androidem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
291 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w Android, Swift, Symbian przez Ofca Początkujący (270 p.)

Cześć. W dużym skrócie i bez obijania w bawełnę. Zastanawiam się czy jest możliwość zrobienia aplikacji śledzącej aktywność sportową człowieka? Tzn. najbardziej zastanawia mnie czy Google udostępnia API pozwalające na śledzenie i ZAPIS przebytej drogi? Chodzi mi o coś : takiego. Czy raczej nie da się tego zrobić?

Dodam, że szukałem w Internecie odpowiedzi na to pytanie, natomiast znalazłem tylko poradniki i przykłady aplikacji przechowujące tylko aktualne współrzędne.

Jeżeli ktoś ma jakieś większe doświadczenie z Androidem i chciałby odpowiedzieć, na krótkie i proste pytanka, to prosiłbym o wiadomość. Obiecuję, że nie będę spawał, chcę tylko się rozeznać w temacie ;)

1
komentarz 10 maja 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

prosiłbym o wiadomość. 

Po to jesteśmy tutaj na forum, aby każdy mógł zobaczyć pytania, odpowiedzieć na nie oraz żeby pozostały "dla potomnych". 

komentarz 11 maja 2018 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Monitorowanie lokalizacji to chyba najprostsza rzecz - wykonujesz funkcję dając jako paramtery nazwę providera (GPS), częstotliwość otrzymywania zmian (wyższa=większa dokładność, większe zużycie energii), minimalna odległość zmiany w metrach i namiary do twojej funkcji otrzymującej powiadomienia o zmianach. I gotowe teraz tylko zapis do pliku żeby później wyciągnąć statystyki. Aha, to nie Google udostępnia ci lokalizacje tylko Android.

Co do map możesz użyć Google Maps - darmowe i łatwe w obsłudze, pomogą ci w wyświetlaniu trasy.

Jak masz jakieś pytania to pisz.
komentarz 11 maja 2018 przez Ofca Początkujący (270 p.)
Napiszesz mi PW? Bo ty masz niestety zablokowane wiadomości. Tutaj nie chce robić spamu. A chciałbym o coś zapytać.
komentarz 12 maja 2018 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Ah no tak, teraz możesz napisać

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Dałoby się. Wbrew pozorom problem nie leży po stronie Androida. Tam jest to tylko i wyłącznie kwestia autoryzacji, dostępu do pobrania współrzędnych i inne ficzery.

Największy problem stanowi Api, z którym aplikacja łączyłaby się. Musiałoby zawierać dostęp do map topograficznych oraz implementować algorytmy obliczania kalorii i innych ważnych parametrów.

Po stronie telefonu piszesz w czym dusza zapragnie:

  1. Kotlin
  2. Java
  3. React Native 
komentarz 11 maja 2018 przez Ofca Początkujący (270 p.)
No właśnie sie zastanawiam ile możliwości mogę wyciągnąć z jakiegoś API, czy to Googlowskiego czy innego (wyczytałem, że Strava jakieś udostępnia).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 156 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2018 w Java przez Partyjny Obywatel (1,170 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 292 wizyt
pytanie zadane 23 października 2023 w Urządzenia mobilne przez Monika772 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2018 w Urządzenia mobilne przez PAULA12 Nowicjusz (120 p.)

92,547 zapytań

141,390 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...