• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nagrywanie tutoriala na YouTube

Object Storage Arubacloud
0 głosów
408 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w Offtop przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Witam,

dzisiaj mam pytanie odnośnie nagrywanych tutoriali na YouTube, ale jako przykład chciałbym przytoczyć kanał pana Mirosława Zelenta.

Czy według Was materiały na kanał są nagrywane osobno w sensie najpierw obraz a dopiero potem głos który można w Audacity odszumić, nanieść korekty i generalnie przy montowaniu podłożyć w Sony Vegasie?

W jaki sposób są prezentowane slajdy na materiałach u pana Mirosława? Czy przygotowane wcześniej w PowerPoincie albo innym programie a dopiero później odtwarzane podczas nagrywania materiału?

 

Dzięki za wszystkie wskazówki i odpowiedzi!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 26 czerwca 2018 przez mbabane
komentarz 26 czerwca 2018 przez ScyZZoRR Użytkownik (680 p.)

mbabane pierwszy link chyba nie działa poprawnie

komentarz 26 czerwca 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Rzeczywiście, sorki.
komentarz 26 czerwca 2018 przez ScyZZoRR Użytkownik (680 p.)

@mbabane,
 ale dzięki za ten drugi link :) szczerze nie widziałem tego filmiku MZ :) miejmy nadzieję, że nidługo Mirosław zrobi w technikaliach filmik z obróbką filmów :)

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Z tego co wiem kanał Pasja Informatyki (nie Mirosław Zelent) najpierw nagrywa dźwięk, potem obraz. Slajdy przygotowują w osobnym programie (jakiś graficzny) potem wrzucają w Vegasa i podkładają głos.
0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2018 przez toffik93 Bywalec (2,820 p.)
ja ze swojej strony mogę tylko dodać, że zdecydowanie lepiej jest nagrywać osobno dźwięk i obraz. Niewątpliwie kosztuję to dużo pracy, ale takie rozwiązanie daje możliwość skupienia się tylko i wyłącznie na tym, co chcemy powiedzieć. Ma to szczególne znaczenie wtedy, kiedy kanał ma charakter naukowy. Inaczej sprawa ma się wtedy, kiedy mówimy o kanale rozrywkowym.

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 412 wizyt
pytanie zadane 23 października 2015 w Nasze projekty przez No Lime Gaduła (4,540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 409 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ferrow Początkujący (360 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...