• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy Macbook Air 13" 2017 będzie dobry do nauki programowania webowego i grafiki(Corel, Photoshop)?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,779 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez HAQ Początkujący (270 p.)
Zastanawiam się nad zakupem Macbook'a Air 13" 2017, głównie do nauki programowania webowego(front-end i back-end) oraz lekkiej grafiki(Corel, Photoshop). Zaznaczam iż posiadam iphon'a 6S i często podróżuję oraz nigdy nie miałem komputera od Apple. Jak sądzicie czy Air będzie dobrym wyborem?

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2018 przez HappySock Nowicjusz (210 p.)
Co do frontu to zależy od Twoich preferencji głownie, znam frontów co im to nie przeszkadza że pracują na małym ekranie oraz są tacy jak ja że ich to męczy. Chociaż na Twoim miejscu za taką kasę kupiłbym Asus ROG FX502, waga 2.2kg.
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Mam 13" i on jest okej pod warunkiem, że sobie kodujesz na nim ze dwie godzinki dziennie. Od razu najlepiej mieć dodatkowy monitor do tego, bo tak to się zamęczysz :)

A tak poza tym to bardzo fajny jest :)
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
A śpieszy ci się z zakupem? To będzie twój jedyny laptop?
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2018 przez niezalogowany
Ja koduje webowo na 13 calowym MacBooku Pro, w domu polecam korzystać z dodatkowym monitorem bo na dłuższą metę tylko na ekranie laptopa przestaje być wygonie, ale sam sprzęt jest jak najbardziej ok.
0 głosów
odpowiedź 14 maja 2018 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Sam pracuje na Air 13 i nie narzekam, do programowania webowego nadaje się całkiem spoko i nie mam problemu, żeby przepracować cały dzień na ekranie tej wielkości. Chociaż gdzieś tam mam w planach kupno Pro ale też 13, bo 15 jak dla mnie zbyt duża i mało poręczna. Co do Photoshopa to koleżanka z pracy jest grafikiem i też raczej nie narzeka, chociaż każdy z nas posiada dodatkowy monitor, więc do grafiki bez dodatkowego monitora średnio, ale do kodzenia jak najbardziej.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 641 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Xszyfr Początkujący (390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 900 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Pucek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,637 wizyt
pytanie zadane 10 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez Bartlomiej Glowacki Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...