• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura - przygotowanie do rozszerzeń

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
226 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Janko Początkujący (420 p.)
Dość niedawno zdecydowałem, że po skończeniu technikum wybiorę się na studia do UK.

Do matury mam jeszcze w sumie 2 lata, ale już powoli myślę o rozpoczęciu przygotowań, bo w końcu miło byłoby trafić na jakąś lepszą uczelnię, choć raczej nie będzie to Oxford ani Cambridge :D

Zawsze byłem ponadprzeciętnym uczniem, toteż nie mam jakichś dużych braków, ale nigdy nie byłem też jakiś wybitny.

Do rozszerzeń podejdę z angielskiego, informatyki i matematyki, gdzie angielski raczej nie sprawi mi żadnych problemów i już teraz jestem spokojny.

 

Co do informatyki i matematyki to w jaki sposób najlepiej się przygotowywać? Jakie zagadnienia powinienem się głównie wyuczyć? Polecacie może jakieś książki/strony internetowe do przygotowań do tych 2 przedmiotów?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 maja 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
Skoro jesteś "ponadprzeciętny" to polecam ogarnąć konkursy w których można wygrać indeks na daną uczelnię, na pewno robi to AGH (diament), PK i pewnie sporo innych więc po co martwić się maturą skoro można mieć to z głowy (nawet jak się na daną uczelnię nie wybierasz w pierwszej kolejności to warto mieć w zapasie), a co do maturki to w pierwszej kolejności stare testy maturalne, jak już to ogarniesz i będziesz widział jakiego typu zadania się pojawiają i jak do nich podchodzić to jakieś dobre repetytorium
+1 głos
odpowiedź 10 maja 2018 przez chucksqll Stary wyjadacz (12,930 p.)
Kursy, kursami. Ja na Twoim miejscu przerobiłbym po prostu jak najwięcej zadań maturalnych, i w trakcie jakichś problemów pożytkował się stronami internetowymi o zagadnieniach właśnie matematyczno-informatycznych, albo wpisywał zadanie i próbował znaleźć wersję wykonaną przez kogoś, jeśli nie ma rozwiązanie tego zadania, to podobnego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,598 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 190 wizyt
+4 głosów
0 odpowiedzi 244 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez krawiecki Początkujący (490 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...