• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy dostanę się na PolLub?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,437 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kuekue Nowicjusz (140 p.)
Witam wszystkich.
Zwracam się do was z pytaniem, czy nie wiecie jak mniej więcej wygląda przyjmowanie studentów na Politechnice Lubelskiej? Czytałem parę postów wcześniej, ale każdy pisał coś o wynikach z rozszerzoną matematyką z jaką go przyjęli.
U mnie niestety problem wygląda tak, że nie piszę matury rozszerzonej z tego przedmiotu. Wynik z podstawowej przewiduję, że będzie w okolicach 80% (nałapałem głupich błędów)
Ktoś pisał rok temu, że na UMCSie 70%+ z podstawy starczało, ale to jest jednak polibuda. I czy z samym angielskim rozszerzonym jest szansa (50-70%) aby mnie przyjęli na tą uczelnię?

Wiem, że wszystko zależy od ilości uczniów, ale tak pi razy drzwi, jak to wyglądało w poprzednich latach.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 maja 2018 przez cz3ran Stary wyjadacz (13,380 p.)
Ja rekrutowałem się dawno, ale schemat był następujący:
(% Podstawa matma + % Rozszerzenie matma) * 1 + (% Angielski rozszerzony + % Angielski podstawowy) * 0,3 + (% Polski) * 0,1. Podejrzewam że w tym zakresie nic się nie zmieniło.Tak jak piszesz wszystko zależy od ilości miejsc/ilość chętnych, za moich czasów ludzie dostawali się jakoś ze 120 pkt. Generalnie nie najlepiej zrobiłeś że nie poszedłeś na rozszerzenie matmy - jak widać daje sporo punktów. Myślę natomiast że powinieneś złożyć papiery na wszystkie uczelnie (jeżeli chcesz studiować w Lublinie) i się okaże, na którą się dostaniesz, ale myślę że szanse są.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 3,064 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kubaqr Początkujący (340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 756 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,887 wizyt

92,543 zapytań

141,385 odpowiedzi

319,490 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...