• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SCSS + Bootstrap

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
964 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w HTML i CSS przez name() Nowicjusz (240 p.)

Witam, mam problem z nadpisaniem zmiennych scss w bootstrapie. Mianowicie w pliku main importuje pliki bootstrapa następnie moje własne pliki w których próbuję nadpisać zmienne zachowując kaskadowość oczywiście.

Korzystam z Gulpa kompilując plik main.scss do style.css i tutaj jest wszystko ok testowałem bez bootstrapa. W pliku settings.scss wprowadzam zmianę:

Zapisuję plik no i nic się nie dzieje. Coś robię zapewne źle lecz nie mam pojęcia co:( W wynikowym pliku css następuje zmiana koloru tła względem zmiennej którą widać u samej góry więc mniemam że kompilacja jest prawidłowa. Jeśli chodzi o widoczne zmienne to jedynie zmiana w oryginalnym pliku bootstrapa daje efekt zmiany zmiennych..

komentarz 9 maja 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
W jaki sposob sprawdzasz czy zmienne sa nadpisywane?
komentarz 9 maja 2018 przez czarny Początkujący (260 p.)
edycja 9 maja 2018 przez czarny
Zwyczajnie w przeglądarce, w htmlu mam dodaną navigację. Jak znasz jakis fajny serwis to wrzuce pliki zródlowe sassa gulppa itp

 

 

edit: Dla jasności name() i czarny to jedna osoba :) nawet nie wiedziałem że firefox tak długo trzyma to w plikach i że zakładałem kiedyś to konto..

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 9 maja 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
wybrane 10 maja 2018 przez name()
 
Najlepsza

Zmienne w SCSS działają inaczej. Bootstrap wykorzystuje zapis !default przy zmiennych. Oznacza to ze jeśli zmienna jest już zadeklarowana to nie zmienia jej wartości. W skrócie musisz zamienić kolejność. Najpierw twoje zmienne a na końcu SCSS od bootstrapa.

http://sass-lang.com/documentation/file.SASS_REFERENCE.html#variable_defaults_default

W swoich zmiennych nie musisz używać zapisu default ;)

 

komentarz 10 maja 2018 przez name() Nowicjusz (240 p.)
No właśnie szukałem czegoś o tej fladze ale widocznie źle zrozumiałem. Dziękuje za odpowiedź bardzo cenną Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2020 w HTML i CSS przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 517 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2020 w HTML i CSS przez El Lirón Obywatel (1,320 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 1,951 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...