• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony [To do list]

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
497 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w Nasze projekty przez Danrox Bywalec (2,370 p.)
Witam wszystkich.

Proszę was o ocenę mojego ostatniego projektu.

Link do repozytorium: https://github.com/Danroxx/To-do-list

Link do strony: https://danroxx.github.io/To-do-list/

Za rady jak i poświęcony czas bardzo dziękuje :)

Pozdrawia
3
komentarz 8 maja 2018 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
Ja na twoim miejscu wyczyściłbym global scope'a obejmując cały ten kod w IIFE. Dodatkowo fajnie jakby lista się zapisywała w localstorage żeby była tam po odświeżeniu stronki.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 maja 2018 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Według mnie powinieneś zrobić walidację aby nie można było dodawać pustych zadań
+1 głos
odpowiedź 8 maja 2018 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
edycja 8 maja 2018 przez ProgramistaStepek

Tak jak kolega @BT101 zauważył, obecnie twój kod jest narażony wycieki informacji do global scope. Zainteresuj się tutaj modułami, pomogą one rozwiązać Ci ten problem. Inna sprawa: po co zwracasz coś w funkcjach, skoro nic potem nie robisz z tymi wartościami? Na koniec mam dla Ciebie radę. Obecnie twój program jest napisany bardzo funkcyjnie. W ramach treningu możesz przepisać go na obiektowo, wykorzystując mvc lub programowanie reaktywne (np. RxJS). Myślę, że możesz sporo z tego wyciągnąć.

komentarz 8 maja 2018 przez Danrox Bywalec (2,370 p.)
Wielkie dzięki za porady. Ostatnio właśnie zainteresowałem się programowaniem funkcyjnym i dlatego wykorzystywałem funkcje. Wiem, że dla mojego skryptu daleko do programowania funkcyjnego, ale chciałem spróbować. Według Ciebie co jest bardzie korzystne pisanie programu funkcyjnie, obiektowo czy reaktywnie ?
1
komentarz 9 maja 2018 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
Nie ma jedynego słusznego sposobu. Staraj się dobierać sposób myślenia pod konkretne problemy.
1
komentarz 9 maja 2018 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Nie jest napisany funkcyjne :P
1
komentarz 9 maja 2018 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
edycja 9 maja 2018 przez ProgramistaStepek

@zgrybus smiley Racja, ale nie przychodziło mi lepsze słowo do głowy. Może bardziej dokładne jest z użyciem funkcji albo pseudo-funkcyjne? A co ty proponujesz?

1
komentarz 9 maja 2018 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Chyba programowanie proceduralne?
1
komentarz 9 maja 2018 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

Dobra nie było tematu. Zapomniałem, że takie coś istnieje.laugh

+1 głos
odpowiedź 9 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,150 p.)
w node js do napisania w 3 dni :D ... na tej podstawie słabo, ale  przynajmniej się rozwijasz :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 363 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w Nasze projekty przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w Nasze projekty przez Gambr Dyskutant (7,530 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...