• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Losowe wieszanie się Windowsa 7

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
103 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Zmarchwiony Nowicjusz (130 p.)
Postaram się opisać problem możliwie dokładnie.

Otóż wszystko działało u mnie dobrze dopóki nie zdecydowałem się na wgranie mnóstwa aktualizacji Windowsa (7) pierwszy raz od bardzo długiego czasu (tak, wiem że powinno się to robić częściej). Od tego czasu w losowych momentach komputer wiesza mi się w dziwny sposób - po prostu przestaje reagować na wszystko, nawet kursor się nie rusza, a wciśnięcie CAPSa lub NumLocka na klawiaturze nie zapala na niej lampek. Jedyne co mogę wtedy zrobić, to wyłączyć cały komputer przyciskiem i uruchomić ponownie. Takie zwiechy pojawiają się raczej losowo, ale zawsze gdy akurat coś robię przy komputerze czyli na przykład gram albo czytam coś w necie, a nigdy gdy zostawię kompa włączonego na noc (być może przypadkiem).

Zapewne mógłbym naprawić problem przywracając system do stanu sprzed aktualizacji, ale jednak naprawiła mi ona kilka innych błędów i wolałbym tego uniknąć jeśli się da.

Próbowałem następujących rzeczy (i oczywiście żadna nie pomogła, bo nie zawracałbym Wam głowy):
• Zaktualizowałem sobie sterownik do karty graficznej.
• Przeskanowałem porządnie antywirem i Malwarebytesem na wszelki wypadek.
• Sprawdziłem stan sterowników w menedżerze urządzeń. Było jakieś problemy z kilkoma (już przed updatem), bo system nie umiał ich z jakiegoś powodu zainstalować automatycznie, więc ściągnąłem je i zainstalowałem ręcznie. Dotyczyły głośników (które i tak działały), USB3.0 (chyba też) i bodajże kontrolera SCSI czy czegoś takiego na płycie głównej.
• Po googlaniu dowiedziałem się, że występował kiedyś podobny błąd, a Microsoft stworzył dla niego jakiegoś hotfixa. Pobrałem go bezpośrednio od Microsoftu, ale przy próbie instalacji napisał, że nie ma zastosowania w mojej wersji systemu.
• Przeskanowałem kompa systemowym narzędziem SFC, nie wykazało błędów.
• Skorzystałem z programu WindowsUpdateCośtam, który miał wyszukiwać błędy związane z aktualizacjami. Poza tymi problemami ze sterownikami, które naprawiłem nic nie znalazł.

I po tym skończyły mi się pomysły, a problem jak był tak jest - komp wiesza się średnio raz dziennie. Wątpię żeby problem był związany z hardwarem biorąc pod uwagę, że pojawił się bezpośrednio po aktualizacji. Proszę o pomoc.

Trochę danych technicznych, chociaż wątpię żeby się przydały:
System:        Windows 7 Service Pack 1 64-bit
Procek:         Intel Core i3 550
RAM:            8GB
Płyta główna: GA-H57M-USB3
Grafika:          NVIDIA GeForce GT 1030

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Zrób sobie bootowalnego pendriva i po tym resecie odpal instalkę, po czym powinien Ci przy pierwszym z okien w lewym dolnym rogu pokazać przed instalacją link do napraw system, spróbuj może to pomoże. Powodzenia!
0 głosów
odpowiedź 8 maja 2018 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Możliwe, że aktualizacje wywłaszczają swoje działanie, kiedy sytem się wiesza one działają.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 104 wizyt
pytanie zadane 21 października 2022 w Sprzęt komputerowy przez krvlxdx Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 366 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...