• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Algorytmy w postaci listy kroków

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,204 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez SeQuino Nowicjusz (150 p.)
Witam,

 

W tym tygodniu matura z informatyki na którą nie przygotowałem się w pełni, bo przeszkodziły mi pewne sprawy prywatne, dlatego chciałbym Was prosić o szybką pomoc w temacie pisania algorytmów w postaci listy kroków.

Umiem na maturę wszystko oprócz programowania, dlatego w pierwszej części będę próbował coś wyskrobać listą kroków, a zadanie z 2 części odpuszczę. Programowałem kiedyś, więc wiem co i jak, ale nie na tyle, żeby swobodnie pisać na kartce w kodzie, stąd lista kroków. Niestety w sieci nie znalazłem dużo materiałów na ten temat, tylko jakieś proste przykłady z IF i tyle, a teraz już nie mam czasu na przekopywanie się i szukanie dlatego piszę tutaj.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś chciał mi podać przydatne instrukcje, które mogą wystąpić na maturze i jak je słownie opisać np pętla for, bo nie wiem jak ją dobrze opisać i inne instrukcje. Może być na przykładzie jakiegoś dłuższego programu w którym będą zawarte różne instrukcje.

Wiem, że trochę głupie pytanie i pewnie mógłbym jakoś to znaleźć jak nie po polsku to po angielsku, ale do tej pory mi się nie udało i już nie mam więcej czasu, dlatego proszę Was o pomoc.

Dzięki z góry.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 7 maja 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Jeśli chodzi Ci o sam język wyrażania algorytmów to szukasz pseudokodu. Język jest mega prosty. Znalazłem takiego pdf'a który opisuje podstawową składnie. Przewiń sobie odrazu do punktu 2. bo pierwszy jest o schematach blokowych:
http://home.agh.edu.pl/~ewach/cw/zapis_algorytmow.pdf

Jeśli natomiast masz problemy koncepcyjne z podstawami pisania algorytmów to będzie trudniej, bo tego tak szybko nie ogarniesz. Nie da się nauczyć tego inaczej niż przez rozwiązywanie problemów samodzielnie i czytanie cudzych algorytmów.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,091 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,562 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...