• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak znaleźć praktyki poza wakacjami.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
439 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dany90 Nowicjusz (170 p.)
Witam.

Jestem aktualnie na 3 roku studiów, pochodzę ze Szczecina. Szukam ogłoszeń związanych z praktykami/stażem. Rozsyłam swoje CV, gdzie można, czasami przynoszę osobiście. Od dwóch miesięcy bez odzewu.

Skupiałem się dotychczas na tym co mogłem łatwo znaleźć w internecie, czyli przeważnie na dużych firmach, które się ogłaszają z chęcią prowadzenia takich programów stażowych.

Może dopiero w lipcu się odezwą.

Jakie są strategie poszukiwania stażów i do jakich firm najlepiej składać CV?

Zaczynam już brać pod uwagę także darmowe praktyk.
komentarz 7 maja 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

O, ktoś ze Szczecina laughodezwij się na priv wink

komentarz 7 maja 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Oceniają cie na podstawie twojego CV. Musiałbyś powiedzieć o nim coś więcej. Masz w nim dołączone własne projekty?
komentarz 10 maja 2018 przez Dany90 Nowicjusz (170 p.)
Założyłem konto na Githubie. Niestety ukończonych projektów mam mało. Muszę dostarczyć poważniejsze projekty.

https://github.com/DanielKaczocha
komentarz 10 maja 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Powinieneś raczej skupić się na jednym języku programowania i w nim zacząć pisać jakieś duże projekty - dużo łatwiej jest ogarnąć technologie powiązane z jednym językiem aniżeli wielu. Projektów, które mają 1 klasę i praktycznie nic nie robią lepiej nie wrzucaj. Jeżeli jesteś po studiach to rozumiem, że odbyłeś jakiś staż? Nie wiem na jakim jesteś poziomie, ale może warto byłoby poświęcić kilka miesięcy na pisanie jakiegoś jednego konkretnego projektu? Nabyłbyś wtedy dużo doświadczenia i miałbyś spore szanse na znalezienie pracy, a jeżeli tylko składasz papiery i nic w tym okresie nie robisz to tak naprawdę tylko zapominasz tego czego się nauczyłeś, a portfolio brak.
komentarz 10 maja 2018 przez Dany90 Nowicjusz (170 p.)
No właśnie o to chodzi, że nie jestem po studiach, a w trakcie i nie miałem żadnego stażu. Mam akurat taką sytuacje, że mam trochę lepiej jeśli chodzi o koszty utrzymania.

Zamiast siedzieć i uczyć się samemu w domu, chyba lepiej byłoby iść na jakiekolwiek praktyki. Tyle, że właśnie teraz mam luz, a w lipcu może to się zmienić.

Myślę, że będę się rozwijał w C#. Mam nadzieje, że nie poirytujesz się jeśli poprosiłbym cię o przykład takich projektów.
komentarz 10 maja 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
To rozumiem, że składasz o praktyki/staż. Patrz na zaprzyjaźnione firmy z twoją uczelnią i do nich składaj, zawsze chętniej przyjmują. https://github.com/andrewabest/ModernWPF - takiej wielkości powinny być projekty, które wrzucasz. Oczywiście mogą być i dużo mniejsze nawet 2-3 klasy, jeżeli to coś fajnego i coś to robi. Jakbyś pytał o rozmiar kodu z tego githuba to bym powiedział, że jest średni, ale wiadomo to pojęcie względne.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,853 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez nik Obywatel (1,640 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 815 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 184 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...