• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki silnik gry wybrać?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,074 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2018 w Offtop przez DreaM Użytkownik (840 p.)
Witam. Jaki polecacie silnik do tworzenia gier.

Według mnie są 2 dobre silniki i jeden z nich przydałoby się wybrać.

1. Unity

2. Unreal Engine

 

Czytałem, że unity jest prostszy w użyciu, posiada już wiele ciekawych materiałów, które można wykorzystać. Niestety należy pisać w języku C#, który ponoć jest gorszy od c++. To prawda? Czy przesiadka z programowania w języku c++ na język c# jest trudna?
komentarz 6 maja 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Z tego co mi wiadomo, to w Unity mozna bylo pisac i mozna pisac w C++... A co wybierzesz zalezy od Ciebie

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 maja 2018 przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)

Bawiłem się w Unity ponad 1,5 roku i od paru miesięcy pracuje w UE4. Jestem naprawdę zadowolony z tej decyzji, może Unity był prostszy i C# był wygodniejszy (to jest tylko moje zdanie jakby co), ale i tak jestem zadowolony. Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z tworzeniem gier, ja na twoim miejscu wybrałbym Unity - tym bardziej, że Unity cały czas się rozwija - a potem przerzuciłbym się na UE4. UE4 jest o tyle dobry, że ma takie coś jak BluePrinty czyli przedstawienie programowania w blokach, które łączą się z sobą. Jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie potrafią programować(ale C++ jest o wiele szybszy tu masz link do porównania LINK). Chciałbym również zwrócić uwagę na to, że C++ pada wyborem głównego języka w silniku tworzonym przez mniejsze lub większe korporacje. Tu masz parę linków porównujących te silniki: 1 2 

0 głosów
odpowiedź 6 maja 2018 przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
C# gorszy? Nie sąde... Polecam używać Unity. Przesiadaka z C++ na C# nie jest trudna.
3
komentarz 6 maja 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

@Swipeyro, wyświetlenie napisu w brainfucku to chyba jeszcze nie jest wszystkowink

Poza tym znam Arka już trochę czasu i nie chwalił mi się, że pisze w brainfucku. wink

1
komentarz 6 maja 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Hehe, to drugie, to żart, prawda? Ale ten napis to albo ty albo Arek
2
komentarz 6 maja 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ja z brainfuckiem nie miałem nigdy nic wspólnego, ale Eryk ma wiele takich fajnych zainteresowań, więc to pewnie on ;)
3
komentarz 6 maja 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Cicho, nie będę się przyznawał do wariactwa. laugh

komentarz 6 maja 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Gdzie tam wariactwo? Z tym powinno się do mam talent iść

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2018 w C i C++ przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Morgrabia Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 224 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Lampards Obywatel (1,130 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...