• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak się rozwinąć ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
190 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marcin Reguła Początkujący (450 p.)

Cześć!
Przez ostatnie półtora roku zacząłem wsiąkać w branże IT. Zaczynając od tworzenia modów do gier(grafika 3d, przystosowanie kawałka kodu do danego przypadku), jednak coś mówiło mi że to nie to i że powinienem spróbować programowania i tak o to w stopniu podstawowym przepracowałem kurs wideo na kanale pasja informatyki(kurs c++). Kurs przepracowałem w mojej opinii solidnie i doszedłem do wniosku że taki kurs nie wystarczy. I tu pierwsze z moich pytań: Co zrobić żeby ogarnąć język C++ w jakimś sensownym stopniu ? Nie skupiałem się na nim na początku to miałbyć wstęp ale naprawdę mi się spodobał i napewno sprawdzę co daje programowanie obiektowe. Dodam jeszcze że chce przepracować wszystkie zadania na SPOJU jednak zadania sprawiają mi trudności w aspekcie rozumienia, są ciekawe i wymagają myślenia ale jak dla mnie zbyt bardzo opierają się na matematyce. Co robić ? Jak się rozwinąć ? Bardzo pasjonują mnie gry wideo i ich działanie zawsze chciałem zmieniać ich działanie planuje studia w tym kierunku ale na takie plany chyba za wcześnie przecież mam dopiero 16 lat. I mam już ostatnie pytanie: Co robić na wakacjach ? Jakiego języka zacząć się uczyć ? A może szlifować C++? Co sądzisz ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 maja 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Cześć! 

Witam Cię bardzo serdecznie :D Od razu chcę Ci nadmienić, że to co napisze jest tylko i wyłącznie moją opinią i jeżeli nie chcesz - nie kieruj się tym :)

Co zrobić żeby ogarnąć język C++ w jakimś sensownym stopniu ?

Czytać, pisać programy, sprawdzać "a co jeśli tu napiszę tak, a tu tak?", oglądać tutoriale itd. itd. Jest masa sposobów aby "ogarnąć" C++. Gdy ja chciałem nauczyć się C++'a zakupiłem książkę - naprawdę świetna, ale niestety wyjaśnia tylko pojęcia do C++11, więc resztę musiałbyś się douczyć samemu. Niemniej jednak książka jest solidna, dużo się nauczysz. Ja również z niej skorzystałem, lecz stwierdziłem, że C++ nie jest dla mnie i postanowiłem przesiąść się na C# ;)

Dodam jeszcze że chce przepracować wszystkie zadania na SPOJU jednak zadania sprawiają mi trudności w aspekcie rozumienia, są ciekawe i wymagają myślenia ale jak dla mnie zbyt bardzo opierają się na matematyce. 

W zasadzie programowanie to logiczne rozwiązywanie problemów, często za pomocą matematyki :D Nie jestem też zwolennikiem zadań ze SPOJ'a więc w tej kwestii dużo się nie wypowiem :D

Co robić ? Jak się rozwinąć ?

Nie trać przede wszystkim motywacji i idź do przodu! Programuj, twórz własne aplikacje, a zobaczysz, że z czasem kod napiszesz lepiej i szybciej :D

Co robić na wakacjach ? Jakiego języka zacząć się uczyć ? A może szlifować C++? Co sądzisz ?

To zależy tylko od Ciebie! Nie znam Cię, nie wiem jaki język programowania sprawia Ci radość, ale jeżeli wsłuchasz się w siebie to na pewno wybierzesz mądrze :) Pisałeś, że polubiłeś C++, więc może lepiej go szlifować? Pamiętaj, ze C++ nie wystarczy, jeżeli chcesz robić gry potrzebna Ci jest biblioteka graficzna itp. więc warto może w międzyczasie coś o tym poczytać?

Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało ;)

Pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 447 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2016 w HTML i CSS przez cute kouhai Początkujący (340 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 535 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 350 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...