• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka w technikum

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,419 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
Jako iz wybieram sie do technikum informatycznego chcialem sie zapytac jak wyglada tam nauka, jakich rzeczy naucze sie przez te 4 lata w sensie jakie jezyki itp. I czy wgl jest praca po samym technikum czy studia sa niezbedne

Z gory dziekuje za odpowiedz

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 maja 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

Jako iż aktualnie uczę się w pierwszej klasie technikum mogę Ci powiedzieć jak wyglądał ten pierwszy rok.

Wybierając szkołę do której uczęszczam kierowałem się jej poziomem nauczania i według danych była to szkoła która zajmowała czołowe miejsce odnośnie nauczenia mnie czegoś sensownego w moim województwie. Niestety szybko okazało się, że wysoki poziom był spowodowany liczbą uczniów dopuszczanych do matury, a na zajęciach specjalnych dla technikum informatycznego nie dowiedziałem się nic sensownego. Oprócz kilku prezentacji i sensownych lekcji nauczyciele pozwalali na samowolkę przy swoich stanowiskach komputerowych (mam na myśli gry itp.). Co prawda trzeba tutaj spojrzeć prawdzie w oczy - pierwsza klasa, powtórka z gimnazjum itp. Mam nadzieję, że może w przyszłych klasach czegoś sensownego mnie douczą. Jak na razie w pierwszej klasie przez kilka miesięcy klepaliśmy system binarny (mimo, że każdy w mojej klasie to umiał (tutaj wspomnę, że klasa mi się udała :D)) i nic więcej :D Według mnie lepiej jest iść do technikum i zdobyć kwalifikacje w zawodzie (a następnie możliwość pójścia na studia), aniżeli iść do liceum i po szkole zostać z niczym (chyba, że wspomniane studia ;d)

Podsumowanie? Żadna szkoła nawet najlepsza nie nauczy Cię na tyle, abyś został dobrym programistą, serio ;) Jeżeli w takim technikum nie będziesz robił nic po lekcjach, aby rozwijać swoje umiejętności, życzę Ci powodzenia w pracy jako prawdopodobnie serwisant. Jeżeli po lekcjach będziesz robił coś ze swoimi umiejętnościami, możesz zajść daleko :)

 

Taka jest moja opinia. Nie mam zamiaru Cię zniechęcać co do technikum, ale też nie mam zamiaru kłamać co do nauczania w większości z nich ;) Jeszcze raz wspomnę, że po technikum masz "papiery" potwierdzające, że coś tam umiesz i pracę raczej znajdziesz, ale mimo to warto pomyśleć nad studiami ponieważ tam jest (jak słyszałem) więcej praktyki :)

 

PS: Ilość nauki zależy tak naprawdę od nauczycieli. Ja trafiłem na takich fajnych co przez miesiąc mogą nie robić kartkówek, a następnie w ciągu tygodnia dać z 5 sprawdzianów kilka kartkówek + jakieś prace pozalekcyjne :D

 

Powodzenia Ci życzę w swojej dalszej edukacji i pozdrawiam! :) Jak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to pisz śmiało :D

komentarz 6 maja 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
dziekue za odpowiedz ale to nie bylo zadnego programowania? strony jakies przynajmniej robiliscie? albo uczyli czegos w tym stylu?
1
komentarz 6 maja 2018 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
Jak narazie 0 programowania. Jak pisałem - duuuużo systemu binarnego, a teraz podstawowe zagadnienia elektroniki ;/ Strony również żadnej nie robiliśmy ;/ Nic tego typu na zajęciach UTK, PUTK itp. Na informatyce mamy zadania z worda i ekcela, a nawet (czytaj uważnie) poruszanie po mapach google ;D Ale nie traćmy nadzieji! W kolejnych klasach podobno podstawy programowania są, ale nie oczekuję czegoś nadzwyczajnego ;/ Tak bywa. Żadna szkoła - nawet najlepsza - nie nauczy nikogo bez wkładu własnego.
+1 głos

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...