• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki polecacie dobry kurs video z programowaniem aplikacji na Androida ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
941 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2018 w Inne języki przez dudus2002 Początkujący (300 p.)
Tak jak w temacie. Jaki kurs był by najlepszy do nauki programowania w Androidzie. Może być płatny. Znam podstawy c++ i java

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Mam parę linków które mogę być przydatne, niektóre przechodziłem jak uczyłem się Androida. Niestety wszystkie są w javie. 

Android Developer Fundamentals Prosty kurs od google omawiający podstawy
Building Mobile Applications Nie sprawdzałem
Udacity Dużo kursów od google jest na udacity, link prowadzi do przykładowego
EDX wybrane Lubię kursy na edx, ponieważ czasami są wymagające, te jednak nie sprawdzałem. 

Kanał na yt Nie jest kursem, ale pokazuje pracę z realnymi projektami. Chyba zaczyna facet pokazywać coś z kotlinem. 

komentarz 5 maja 2018 przez dudus2002 Początkujący (300 p.)
A coś po polsku ? bo angielskiego nie znam aż tak dobrze.
komentarz 6 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Niestety/stety programowanie opiera się na angielskim dlatego mało kursów jest po polsku. Z tego co pamiętam to ten możesz zobaczyć samuraj programowania.

Wprawdzie czytałem po angielsku ale poleciłbym tę książkę Programowanie aplikacji dla Androida. Jest oparta na jednym projekcie więc przypomina trochę kurs. 

komentarz 6 maja 2018 przez dudus2002 Początkujący (300 p.)
Tego samuraja programowania to oglądam ale on za bardzo nie tłumaczy robi i nie mówi dlaczego tak jest. Widziałem kilka płatnych kursów np. https://eduweb.pl/kursy/android/tworzenie-aplikacji-android.html

Już po tytułach odcinków widać że jest to trochę poziom wyżej.
komentarz 7 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Ja za bardzo nie jestem zwolennikiem płatnych kursów i nie widziałem ten kurs, więc trudno mi się odnieść. Programowanie jest jeszcze taką dziedziną gdzie prawie wszystko można się nauczyć za darmo. Jednak potrzebny jest do tego angielski.

Co do tego kursu to plusem jest, że oparty jest na projektach. Minusem, że są to podstawy podstaw (no może poza ostatnim projektem) oraz chyba nie obejmuje baz danych. Zorientuj się jeszcze z którego roku jest ten kurs.
1
komentarz 7 maja 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Na udemy podobno takie promocje są nonstop :D. Ten kurs z javy to sobie daruj bo takie informacje na pewno znajdziesz po polsku. Jednak ten kurs z Androida wydaje się fajniejszy niż ten z eduweb. Jest coś o bazach danych i kotlinie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,050 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2019 w Java przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,467 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 501 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...