• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysyłanie i pobieranie danych w jednym

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
213 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2018 w Java przez fipooo Bywalec (2,880 p.)

Jak wysłać i zarazem pobrać dane? Mam bazę jakiś komentarzy - każdy komentarz należy do jakiegoś tematu (numer od 1-nieskończoności). Numer tematu wybieram na tel i przesyłam do pliku php i jak w tym samym ruchu pobrać wszystkie komentarze które są przypisane do tego numeru. Kod w php wygląda tak 

$numer = $_POST['numer'];

$con = mysqli_connect("localhost","login","haslo","bazadanych") or die('Brak polaczenia...');
	
$sql = "SELECT * FROM db_comments WHERE url LIKE '$numer%'";

$result = mysqli_query($con,$sql);
	
	$response = array(); 
	
	while($row = mysqli_fetch_array($result)){
		$temp = array(); 
		$temp['comment']=$row['comment'];
		$temp['user']=$row['user'];
		array_push($response,$temp);
	}
	echo json_encode($response);

 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 4 maja 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Poczytaj o relacjach i join w sql (join left itd)

+dlaczego kategoria java, skoro kod php a problem po stronie sql?
komentarz 4 maja 2018 przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
Chyba źle wyjaśniłem. Bo problem jest po stronie javy. Jak za jednym zamachem wrzucić numer tematu i pobrać wszystkie komentarze w zależności od od wybranego tematu. Po stronie sql wszystko mi działa jak zamiast $_POST['numer']; dam np. numer 1 to wyrzuca mi poprawie wszystkie komentarze które są w temacie pierwszym.
komentarz 4 maja 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
To jak mamy Ci pomóc skoro błąd jest po stronie javy a kodu nie ma.

Jeśli nie doszukiwać się błędów w składni i słabej filtracji zapytania SQL po stronie php, to trudno coś wywnioskować
komentarz 8 września 2018 przez aspibond777 Początkujący (290 p.)

@marcin99b,

 

Cześć!

Ja piszę blogi o grach komputerowych. I mam jedno pytanie. Jak mam wysłać plik exe do pobrania na stronie HTML z dysku twardego komputera przez Notepad++?

komentarz 8 września 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Sytuacja wygląda tak jak z zamawianiem pizzy przez domofon
Notepad++ to tylko edytor tekstu i tu nigdzie nie znajdziesz takiej opcji

Co do pliku, po prostu musisz wrzucić go na hosting, po wpisaniu w url ścieżki do niego, pobierzesz go
Czyli dajesz po prostu link do tej ścieżki

Jak masz backend, możesz zwracać ten plik, ale sądząc po "na stronie html" obstawiam że nie masz
komentarz 8 września 2018 przez aspibond777 Początkujący (290 p.)
To jaki jest kod PHP na wysyłanie i pobieranie plików exe do HTML?
komentarz 8 września 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Nie pisze w php
Poczytaj jak zwrócić plik

np tu https://stackoverflow.com/questions/6175533/how-to-return-a-file-in-php

+na przyszłość postaraj się dłużej szukać, daleko nie zajdziesz jak z każdym problemem będziesz tworzyć post na forum (dużo szybciej sam znajdziesz, niż ktoś ci odpowie tak jak chcesz)

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 166 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,325 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2015 w SQL, bazy danych przez FCBartosz Nowicjusz (140 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...