• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tablica dwuwymiarowa oraz jej przeszukiwanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
356 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2018 w JavaScript przez Jake Obywatel (1,820 p.)
Cześć, jestem dość zielony z JavaScript a w internecie nie potrafię znaleźć satysfakcjonującej mnie odpowiedzi więc pisze tutaj (mam nadzieje nie tylko na pomoc ale i proste wytłumaczenie jak to działa).

Chciałbym zrobić tablicę? chodzi mi o coś takiego że mam zadeklarowane tablice rejestracyjne -

skrot DBL, miasto Bolesławiec, wojewodztwo dolnośląskie
skrot DDZ, miasto Dzierżoniów, wojewodztwo dolnośląskie

i gdy użytkownik wpisze dajmy na to DDZ to wyświetlam "Miasto Dzierżoniów, województwo dolnośląskie, skrót DDZ."

jak mam wykonać samą tablicę zawierającą takie informacje oraz jak to wyświetlić?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 maja 2018 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)

Tutaj pasuje obiekt albo JSON np.

const plates = {
  DDZ: {
    city: "Bolesławiec",
    voivodeship: "dolnośląskie"
  }
}

document.getElementById("a").innerHTML = plates.DDZ.city;
<div id="a"></div>

 

komentarz 3 maja 2018 przez Jake Obywatel (1,820 p.)

Okej, dzięki wielkie lecz jeszcze chciałbym wyświetlić konkretnie to co użytkownik chce. Czyli jak zmienić aby fragment document.getElementById("a").innerHTML = plates.DDZ.city; był zależny od tego co pobrałem do zmiennej z formularza.

komentarz 3 maja 2018 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
Myśl samemu, to jest programowanie jak dam Ci rozwiązanie na tacy to nic się nie nauczysz. To zależy w jaki sposób user ma "wybrać" jak z listy to np każdy <option> może mieć value o ID z bazy, potem możesz przeszukać obiekt pod kątem tego ID, nie wiem jaką masz architekturę skąd wyświetlasz listę jak użytkownik wybiera. Nie napiszę tego za Ciebie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2020 w JavaScript przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 121 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2019 w JavaScript przez Maniek Bywalec (2,170 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 468 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2021 w C i C++ przez forok Nowicjusz (160 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,537 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...