• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co to jest adapter?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,491 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Mam 5 adapterów, a nie wiem do czego one służą. Np. 1 z firmy CITIZIEN AC ADAPTOR

MODEL NO: AD-T3563D.230

PRL: 230V ~ 50Hz 7W

SEC.:6V=300mA 1/8VA

I jest zakończony okrągłym wejściem. Nie znalazłem informacji o nim w Google, przeczytałem definicję adapteru, czyli przejściówki na wikipedii i zapytaj.onet, ale nie rozumiem. Pozwolę sobie zacytować wypowiedź użytkownika krzysiek2010 z zapytaj.onet.pl: "adapter jest w kartach pamięci
te małe karty które wyciaga sie z telefonu i wkłada sie do adaptera który z micro sd robi mini sd i wtedy mozna włozycz do komputera.
bez adaptera nie włozysz karty do kompa"

Nie wiem, co to micro SD a mini SD. Chociaż kojarzę, że to chyba karta, która daje pamięć telefonowi, nie jestem pewien. Ale to chyba opis innego adaptera. bo mój nie ma wejścia na kartę, a ma z jednej strony wejście do kontaktu, a z drugiej, to okrągłe, chyba do komputera. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć do czego to urządzenie służy?

P.S. Wyglądem przypomina ładowarkę, gdyby nie to okrągłe wejście i napis ADAPTOR.
komentarz 3 maja 2018 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Czy istnieje możliwość abyś udostępnił zdjęcia tych adapterów
komentarz 3 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
(zdjęcia pierwszego można trywialnie znaleźć po nazwie)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
wybrane 3 maja 2018 przez Marfarzar
 
Najlepsza
To zwykły zasilacz. W Twoim przypadku, w skrócie, bierze na wejście 230V napięcia zmiennego (AC), a na wyjściu daje 6V napięcia stałego (DC), do 300mA. Pewnie gdzieś w domu macie/mieliście urządzenie z pasującym wtykiem, biorące 6V zasilania.

Teraz trochę rzadziej się spotyka takie modele (względem np zasilaczy na USB), ale wiele urządzeń wciąż z nich korzysta - na przykład domowe modemy, routery, dekodery telewizyjne, laptopy.

(BTW, przepraszam za szczerość, ale pierwsze widzę by ktoś w wieku studiów nie widział na oczy zasilacza lub karty SD)
komentarz 3 maja 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Czyli adapter to zasilacz, ale czym się od niego różni? Chodzi mi o to, po co korzystać z adaptera skoro są zasilacze? (i chyba zasilacze są lepsze). W takim razie wyrzucę je, bo nawet nie pamiętam do czego były.

Dokładnie jestem w 1 klasie liceum, nie no, zasilacz widziałem, mam przy sobie, żeby komputer działał. Kartę SD chyba miałem w poprzednim telefonie, nawet nie wiedziałem do czego jest, ale tak mi doradzono. Rzeczywiście mój poziom o sprzęcie jest nikły, powinienem to jakoś nadrobić, tylko że z definicji w internecie to ciężko mi zrozumieć, jak to działa w praktyce.
komentarz 3 maja 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Czyli adapter to zasilacz, ale czym się od niego różni? Chodzi mi o to, po co korzystać z adaptera skoro są zasilacze? (i chyba zasilacze są lepsze). W takim razie wyrzucę je, bo nawet nie pamiętam do czego były. 

To jest to samo. Po angielsku jest tylko jedna nazwa "adapter" (spójrz na angielski manual do dowolnego urządzenia z zasilaczem, np laptopa - nazywają go "AC power adapter"), po polsku częściej mówi się "zasilacz".

(powtórzyłem treść swojego komentarza, ale zapomniałem, że na forum nie ma powiadomień o komentarzach, więc trzeba pisać odpowiedzi)

Przeciwnie, nie dostaję powiadomienia o nowej odpowiedzi, ale o komentarzu tak. Chyba że to inaczej wygląda ze strony osoby zadającej pytanie. W każdym razie schowałem duplikat.

+1 głos
odpowiedź 3 maja 2018 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Adapter jest to element urządzenia umożliwiający zastosowanie go do innych celów niż jego pierwotne zastosowanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 317 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 69 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez mhvw Początkujący (350 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...