• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Strona nie istnieje"

0 głosów
76 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Olek Szymański Użytkownik (920 p.)
Cześć!

Dzisiaj napisałem prosty skrypt, który za zadanie ma po wciśnięciu przycisku "Czytaj więcej" przekierować na stronę z całym postem. Natknąłem się na jedną rzecz.. jak mogę zrobić, jeśli użytkownik w linku wpisze sobie id posta, który nie istnieje, czyli np. index.php?id=102. Chcę, aby wyświetliła mu się wiadomość typu "ta strona nie istnieje".

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 maja 2018 przez Velta Pasjonat (18,390 p.)
wybrane 2 maja 2018 przez Olek Szymański

Najlepsza

Najprościej sprawdzić, ile występuje rekordów w bazie (1 – post istnieje, 0 – nie) za pomocą np. num_rows lub SELECT COUNT(*).

komentarz 2 maja 2018 przez Olek Szymański Użytkownik (920 p.)
edycja 2 maja 2018 przez Olek Szymański
Super! Dzięki za pomoc! Kompletnie wypadło mi z głowy :)
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (248,710 p.)
Posty jak rozumiem pobierane są po podanym id z bazy danych? Sprawdź jaki jest efekt zapytania - gdy coś zwróci to znaczy że jest taki post i można go wyświetlić. Gdy nic nie zwróci można wyświetlić komunikat w stylu "strona nie istnieje" czy zrobić cokolwiek innego.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 184 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 44 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia w PHP, Symfony, Zend przez manager96 Użytkownik (770 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 64 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia w PHP, Symfony, Zend przez zerakot Obywatel (1,570 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

64,791 zapytań

111,250 odpowiedzi

233,951 komentarzy

46,683 pasjonatów

Przeglądających: 111
Pasjonatów: 1 Gości: 110

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...