• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

VPS a hosting pytanie o ArubaClud

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
191 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez kevin Mądrala (5,010 p.)

Witam!

Mam pewien dylemat i proszę o małą radę. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z zwykłego hostingu na rzecz VPS'a Polecaną firmą jest ArubaClud  https://www.arubacloud.pl/vps/oferta-virtual-private-server.aspx za 4złote dostajemy 1 vCPU 1 GB RAM 20 GB SSD Storage 2 TB/miesiąc transferu danych Nie rozumiem tylko czym skutkuje Lokalizacja data center o ofercie za 4zł mam IT1 CZ1 Za 12zł +VAT mam z lokalizacją w PL. Pytanie tylko jaką ja będę miał z tego korzyść ? Czy taki VPS o takich parametrach jest wydajniejszy/wolniejszy od zwykłego hostingu ? Czy na takim VPS'sie mam limit baz danych które mogę utworzyć ? Czy jeżeli wykupię VPS'a na miesiąc to po miesiącu obowiązuje mnie umowa tylko na przedłużenie o miesiąc tego VPS'a czy mogę zmienić pakiet ? Czy jeżeli wykonam przelew poprzez Przelewy24 nawet dzisiaj w nocy to ile muszę czekać na aktywację ? Czy bez problemu podepnę do tego VPS'a domenę z linuxpl

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 maja 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Nie rozumiem tylko czym skutkuje Lokalizacja data center o ofercie za 4zł mam IT1 CZ1 Za 12zł +VAT mam z lokalizacją w PL. Pytanie tylko jaką ja będę miał z tego korzyść ?

Raczej nie robi to specjalnej różnicy, po prostu serwer będzie stał w serwerowni w innym kraju - zapewne to Czechy lub Włochy, jak wybierzesz. Mogą być jakieś różnice w czasach dostępu, ale to raczej minimalne, nie sądzę aby były zauważalne. Nie jestem pewien jak ma się tutaj np. prawo, czy wtedy serwera tego nie obowiązują regulacje prawne danego kraju. Serwer dostaje też IP z puli danej serwerowni, a to wskazuje na dany kraj. Jeśli więc wybierzesz serwer w Czechach, to pod ten kraj powinien być faktycznie lokalizowany. Najczęściej też nie jest to problem, jednak gdybyś chciał tam postawić np. serwer proxy to będziesz pod nim widoczny jako Czechy, nie Polska. A to z kolei może przysporzyć problemów w sytuacjach gdzie sprawdzana jest lokalizacja, np. na niektórych platformach VOD.

Czy taki VPS o takich parametrach jest wydajniejszy/wolniejszy od zwykłego hostingu ? 

Zależy jaki tam sprzęt jest na hostingu, jakie masz ograniczenia. Potencjalnie może i tak być szybszy bo korzystasz z niego sam, nie ma wielu ludzi którzy korzystają z jednego serwera na hostingu współdzielonym.

Czy na takim VPS'sie mam limit baz danych które mogę utworzyć ?  

No nie, możesz sobie tam instalować i robić praktycznie co chcesz (tylko tak aby nie naruszało prawa czy regulaminów usługodawcy).

Czy jeżeli wykupię VPS'a na miesiąc to po miesiącu obowiązuje mnie umowa tylko na przedłużenie o miesiąc tego VPS'a czy mogę zmienić pakiet ?

Wydaje mi się, że zwiększenie parametrów możesz wykonać w każdej chwili, ze zmniejszeniem gorzej - chyba się nie da. Nie jestem pewien, nigdy nie zmieniałem.

Czy jeżeli wykonam przelew poprzez Przelewy24 nawet dzisiaj w nocy to ile muszę czekać na aktywację ? 

Jeśli będzie to przelew błyskawiczny czyli pieniądze zaksięgują się od razu, to serwer aktywowany jest automatycznie w ciągu kilku minut.

Czy bez problemu podepnę do tego VPS'a domenę z linuxpl 

Zależy co przez to rozumiesz. Całej domeny nie podepniesz, bo Aruba nie oferuje własnych serwerów DNS (przynajmniej tak było kiedyś, nic mi nie wiadomo aby coś się zmieniło), więc nie ma gdzie skierować domeny. Ta musi pozostać na jakichś innych serwerach DNS i na nich należy skierować ją rekordami A na VPS. Chyba że postawisz własny serwer DNS, też można.

PS jeśli jesteś zainteresowany to możesz mieć dwa miesiące za darmo, są vouchery na 8zł: https://www.arubacloud.pl/przetestuj-za-darmo.aspx - na to jednak trzeba dłużej poczekać, wydaje mi się ze weryfikuje to ręcznie człowiek.

0 głosów
odpowiedź 2 maja 2018 przez rafaeru Początkujący (330 p.)
Nie odpowiem ci na wszystkie pytania ale tak: Sam używam VPS od aruby za 4 zł i mam na nim stronę oraz serwer do gry. Nie masz limitu baz dancyh, wydaje mi się, że jest wydajniejszy bo hostingi dzielą takiego VPS i przydzielają jakąś część każdemu kto korzysta z ich usług. Dodatkowo podszkolił byś się w Linuxie oraz może przydał by ci się do postawienia jakiegoś bota czy zabawy. Jedyny haczyk to miesięczny transfer który nie pamiętam ile wynosi ale ciężko jest go osiągnąć. Co do zmiany pakietu myślę, że nie było by problemu ale musiał byś pisać z supportem. Po dokonaniu wpłaty otrzymasz serwer w przeciągu mniej więcej godziny. Ogólnie 4 zł to jak 2 bułki słodkie na miesiąc a myślę, że warto mieć jakiegoś VPS do nauki / zabawy.
komentarz 2 maja 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)

Jedyny haczyk to miesięczny transfer który nie pamiętam ile wynosi ale ciężko jest go osiągnąć

Nie rozumiem ? Tam jest 2TB ale ja go muszę w przeciągu miesiąca osiągnąć że to jest haczyk ? Czy to jest maksymalny transfer ?

Czy istnieje możliwość że wpłacę z góry na kilka miesięcy ?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 485 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 765 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 572 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2020 w Hostingi, domeny, usługi przez antypop Mądrala (5,730 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...