• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacje android jak zacząć?

+3 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2018 w Java przez NiePamietamHasla Użytkownik (530 p.)
Witam, chciałbym zacząć tworzyć bardzo proste aplikacje na androida, ale od czego zacząć?

Xamarin, czy java? - mam w tym zerowe doświadczenie.

I jak to jest z kompatybilnością pod różne wersje androida?

Potrzebuję jakoś ogarnąć tworzenie prostych aplikacji, ale też nie chcę używać jakiś internetowych generatorów.

.
komentarz 1 maja 2018 przez SimiVoid Dyskutant (8,860 p.)
Jaki język programowania znasz?

Ma to znaczenie:

Xamarin -> C# czy Java
komentarz 1 maja 2018 przez NiePamietamHasla Użytkownik (530 p.)
powiedzmy, ze nie znam żadnego. To też nie jest wielki problem, ponieważ jeżeli czegoś potrzebuję to jestem w stanie w miarę szybko to ogarnąć.

zależy mi głównie na ogarnięciu tego od strony kompatybilności przy najmniejszym nakładzie pracy.
komentarz 1 maja 2018 przez SimiVoid Dyskutant (8,860 p.)
Xamarin jest multiplatformowy więc w przyszłości nie będziesz miał problemów z przeniesieniem aplikacji na iOS.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 maja 2018 przez marcin99b Maniak (64,470 p.)
Java i Kotlin są naturalne dla androida i (przynajmniej w javie) będziesz miał dostęp do dosłownie wszystkiego co w ogóle da sie zrobić

Technologie multiplatformowe nie zawsze będą miały pokrycie w 100%, ale do normalnego działania wszystko będzie ok
Problem może się zacząć, jak będziesz chciał zacząć z programowaniem czegoś niskopoziomowego - powinno się dać, ale nie masz 100% pewności. Największe różnice to mogą być detale wizualne.

Dodatkowo technologie multiplatformowe lubią zajmować więcej miejsca. W przypadku większej aplikacji dodatkowe załóżmy 10mb nie robi takiego znaczenia (160mb vs 170mb to nie taka duża różnica), ale w przypadku czegoś małego i prostego, ta różnica może być znacząca (10mb vs 20mb)

Wnisoki
Jeśli znasz jave albo kotlina i to ma być tylko na androida => pisz w tym
Jeśli znasz c# i nie chcesz się ograniczać do samego androida => xamarin (albo inna multiplatformowa)
0 głosów
odpowiedź 1 maja 2018 przez Kamil Naja Pasjonat (24,080 p.)
Xamarin ma dwie wady - aby go doinstalować do Visual Studio, trzeba pobrać 40 gb plików (!!!). Druga wada to bardzo mała ilość ofert pracy, w stosunku do Androida.

Trzecią opcją jest React Native.
0 głosów
odpowiedź 1 maja 2018 przez ebo96rok Bywalec (2,560 p.)
Jak to ty powiedziałeś "...ponieważ jeżeli czegoś potrzebuję to jestem w stanie w miarę szybko to ogarnąć." To nie rozumiem tego postu. Zacznij ogarniać. Kurs na Udacity od Google'a i oficjalna dokumentacja i jedziesz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 9 października 2018 w Java przez KlemensPL Początkujący (480 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 137 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2018 w C# i .NET przez Luti Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny serwer Discord, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

66,503 zapytań

113,269 odpowiedzi

239,876 komentarzy

46,641 pasjonatów

Przeglądających: 255
Pasjonatów: 6 Gości: 249

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...