• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Przykładowe projekty do zrobienia [WEB DEV]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
275 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Storm Obywatel (1,570 p.)
zamknięte 10 sierpnia 2018 przez Storm
Siema, słuchajcie znacie jakieś fajne:

- książki

- kursy w formie wideo

- kursy internetowe

w których autor tworzy przykładową aplikację z wykorzystaniem określonej technologii? Powiedzmy tworzenie klona facebooka albo innego serwisu na którym można coś przeczytać, dodać, usunąć itp.

Jak w tytule najbardziej interesuje mnie webdev czyli PHP lub Python wraz z odpowiednimi frameworkami :D

Nie chciałbym tworzyć 2 tematów w 1 temacie (ale głupio brzmi :D) ale do webówki co jest bardziej elastyczniejsze: PHP czy Python?
komentarz zamknięcia: Wyczerpane.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
https://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-nowicjusza-do-wojownika-ninja-kevin-yank,phmnow.htm#format/e

W tej książce autor od podstaw tworzy jakąś aplikację do wyświetlania i zarządzania dowcipami. Ja miałem ją w ręce tylko parę razy ale słyszałem o niej dobre opinie. Z tego co kojarzę to jest to PHP5, ale przejście na 7 nie będzie raczej większym problemem.

Natomiast ogólnie to wg mnie lepiej inaczej do tego - stwórz sobie szkic aplikacji i próbuj się od podstaw uczyć języków aby to ogarnąć.

Na przykład może to być choćby lista TODO dla własnych potrzeb - coś w stylu własne zadania, jakieś może listy zakupów, ich analizy itp.

Do baz danych szczerze polecam: https://helion.pl/ksiazki/mysql-vademecum-profesjonalisty-wydanie-v-paul-dubois,mysvp5.htm#format/e

Od podstaw stworzysz z nią dwie bazy danych i będziesz tworzył sensowne zapytania, analizy itp. Nauczy Cię to samej bazy, bez programowania w PHP itp. choć i taki dział tam jest (chyba z PDO jeśli dobrze pamiętam).

Do PHP jest bardzo dobry manual więc tu myślę, że w połączeniu np. z SO znajdziesz dużo sensownych odpowiedzi na różne problemy.

Gdy dojdziesz do jakiegoś frontu to musiałbyś się poduczyć podstaw JS.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 226 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2023 w HTML i CSS przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 506 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2021 w Python przez theemperor Użytkownik (710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 720 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez TaskerPEW Użytkownik (510 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...