• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia na informatyce a matura

Object Storage Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NN13 Nowicjusz (130 p.)
Hej

Mógłbym pisać długo i zawile ale ograniczę się do stwierdzenia, że z powodu "okoliczności życiowych" jestem w stanie aktualnie dopiero uzupełnić swoją maturę, maturą rozszerzono z matmy. Trzy lata po pierwotnych egzaminach. Trzy lata temu z powodów zdrowotnych byłem w stanie przygotować się do samych podstaw. Aktualnie to nadrabiam ale uzupełniam o tylko maturę rozszerzoną z matmy.

Ostatnio znowu zostałem nastraszony, że posiadane samej matury z matmy rozszerzonej to za mało aby dostać się na studia informatyczne(publiczne, dzienne). Tutaj mam dysonans pomiędzy że wystarcza na większość uczelni(poza oczywiście PW) a że ten kierunek ma mega wymagania i bez powiedźmy wysokich wyników z matmy, angielskiego plus trzeciego przedmiotu są nikłe szanse.

Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości? Z góry dziękuje.
4
komentarz 27 kwietnia 2018 przez Storm Obywatel (1,570 p.)
Jak nie dostaniesz się na dzienne to idź na zaoczne i przepisz się później na dzienne jak tak bardzo chcesz :D A jak nie wal to wszystko bo powiem ci z własnego doświadczenia, że na polskich studiach prędzej dorobisz się depresji, nerwicy i kurwicy niż czegoś konkretnego. Obecny system edukacji powinien zostać zaorany i zasiany na nowo ;(
komentarz 27 kwietnia 2018 przez NN13 Nowicjusz (130 p.)
Ja depresję, nerwicę i fobię mam za sobą. Okres licealny to w sumie terapie, szpital i nauczanie indywidualne dlatego teraz nadrabiam matmę, bo zawsze chciałem studiować i chyba bym się nie pogodził ze sobą że jeden incydent tyle przekreśla.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
edycja 27 kwietnia 2018 przez RafalS
Chyba na wszystkie infy na AGH w Krakowie wystarczy matma (podstawowa + rozszerzona)*4 co daje 800 pkt i 200 za angielski podstawowa i rozszerzona. Zgadzam sie z kolega ze studia sa kijowe, ale ludzie fajni dlatego polecam iscie :p

EDIT: na politechnike krakowską chyba to samo, a mozlowe, ze nawet sama matma.
komentarz 27 kwietnia 2018 przez NN13 Nowicjusz (130 p.)
Dzięki. Niby liczyłem wymogi na kilku uczelniach ale wrodzona niepewność fałszowała wyniki. W sumie ten czynnik ludzki i poznawania to połowa mojej motywacji na studia. ;0
+1 głos
odpowiedź 27 kwietnia 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Wszystko zależy od uczelni. Jak ja studiowałem na UMCS to brali prawie wszystkich co chcieli. Dobrze poszukaj danych bo pewnie, każda uczelnia publikuje ile osób stara się na stanowisko itp. Z biegiem czasu i tak będzie coraz łatwiej dostać się na studia, z powodu braku chętnych.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 333 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 276 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...