• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Migracja Windowsa na SSD bez utraty danych - Clonezilla

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,105 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Bandolero66 Początkujący (260 p.)
zamknięte 30 kwietnia 2018 przez Bandolero66
Muszę przenieść cały dysk z Windowsem 7 (mam na nim program, którego nie mogę przeinstalować, musi być przeniesiony), i pytanie brzmi czy możliwe jest przeniesienie dysku 320GB (zajęte około 100GB) na dysk SSD 120GB? Podczas normalnego klonowania w programie Clonezilla nie przepuszcza mnie dalej, gdyż 320GB > 120GB. Jakieś pomysły?
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
1
komentarz 29 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Clonezillą chyba nie da rady sklonować większy dysk na mniejszy. Ale są inne programy, np. ACRONIS, AOMEI Backupper. Ten drugi posiada wersję darmową i o ile dobrze pamiętam umożliwia sklonowanie większej partycji na mniejszy dysk pod warunkiem, że ilość zajętego miejsca na HDD jest mniejsza niż wielkość partycji SSD.
komentarz 30 kwietnia 2018 przez Bandolero66 Początkujący (260 p.)
Dziękuję za pomoc, uporałem się z tym z pomocą wyżej wymienionego AOMEI Backupper, wszystko śmiga jak należy :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Bandolero66 Początkujący (260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 177 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...