• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mogę sterować Arduino z wiersza poleceń (CMD) w Komputerze?

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
691 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2015 w Mikrokontrolery przez eluwingo Użytkownik (590 p.)
Witam :D Oto i kolejne moje pytania na temat Arduino :)

Dziś mam kilka pytań. Oto one:

Czy mógłbym sterować Arduino z poziomu wiersza poleceń (CMD)???

Ogólnie czy mógłbym "czymś" sterować z poziomu wiersza poleceń???

Jak miałby wyglądać kod???

Jeżeli dane urządzenie potrzebowało by jakieś sterowniki. Jak miałbym ich urzyć aby móc się przynajmniej  z nim komunikować???

Z góry dziękuje wszystkim osobą które się wypowiedziały :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
wybrane 4 lipca 2015 przez eluwingo
 
Najlepsza
rs232 + putty możesz użyć na przykład, ale uważaj na napięcia bo na porcie com (db-9) masz -12V <-> 12V a mikrokontrolery używają TTL czyli 0V <-> 5V. Nie znam się mocno na arduino, ale avr trochę programowałem. Znając życie jest gotowa bilbioteka do obsługi rs232 dla Arduino trzeba tylko poszukać. No i te napięcia sprawdź. Jak na pokładzie płytki nie ma przejściówki to musisz kupić. Są takie na USB, instalujesz sterki i masz na niej wyjścia w TTL: RX, TX no i GND oczywiście.
komentarz 26 czerwca 2015 przez eluwingo Użytkownik (590 p.)
Dzięki :D Już kiedyś o tym słyszałem, lecz nie wiedziałem czy napewno. Dlatego też i tutaj pojawiło się moje pytanie.

Jeszcze raz Dzięki :)
komentarz 26 czerwca 2015 przez eluwingo Użytkownik (590 p.)
P.S. Ja mam "staruszka" więc mam taki port :D
0 głosów
odpowiedź 26 czerwca 2015 przez niezalogowany
a nie prościej dodać ethernet shield albo po prostu przez serial monitor?
komentarz 26 czerwca 2015 przez eluwingo Użytkownik (590 p.)
Tak dokladnie to mi chodziło o to czy można sterować Arduino bezpośrednio z wiersza poleceń (CMD) :)
komentarz 26 czerwca 2015 przez eluwingo Użytkownik (590 p.)
Bez żadnego zbędnego oprogramowania. I tak apropos - wiem do czego służą te moduły, i wiem że mógłbym ich użyć :D
komentarz 26 czerwca 2015 przez niezalogowany
kup rasberry pi i miej tam serwer ssh :D
komentarz 26 czerwca 2015 przez niezalogowany
odpowiedź brzmi Nie cmd nie służy do tego
komentarz 26 czerwca 2015 przez eluwingo Użytkownik (590 p.)
Tak szczerze zastanawiałem się dość długo czy nie kupić malinki. I w końcu się nie zdecydowałem.
komentarz 26 czerwca 2015 przez niezalogowany
Wiem ja też ale z marlinką jest trochę trudniej
komentarz 26 czerwca 2015 przez eluwingo Użytkownik (590 p.)
Wiem o tym. Ale na niej możesz kombinować na wieksza skale. Typu roboty itd.
komentarz 26 czerwca 2015 przez niezalogowany
Dasz mi najlepszą odpowiedź?
komentarz 27 czerwca 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Serial monitor to dokładnie to, o czym mówiłem wyżej. xd

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,211 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,182 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez K_Pyczek Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 421 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2016 w Inne języki przez ramones Początkujący (410 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...