• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie tekstu na obraz i zapisywanie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
487 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2018 w C# przez CP733 Początkujący (390 p.)
Cześć. Szukałem w Google i niestety nigdzie nie znalazłem wystarczającej odpowiedzi, a jestem nowy w C# i sam nie za bardzo rozumiem jak to zrobić. Chodzi mi o program, w którym dzięki dialogowi dodam zdjęcie do niego a następnie będę mógł umieścić na nim wpisany w pole tekstowe tekst i przemieścić go przy użyciu myszki na wybraną lokalizację na zdjęciu, kolejno po kliknięciu w przycisk Zapisz, zapiszę zdjęcie w formacie np. JPG oczywiście już z tym wcześniej wygenerowanym tekstem na nim. Poradzę sobie ze zrobieniem oczywiście dialogów do wczytania obrazu i zapisania go, jednak jak dodać możliwość wpisania tekstu i przyciągnięcia go w wybrane miejsce, tak aby finalnie po zapisaniu zdjęcia był on na nim?
komentarz 27 kwietnia 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
komentarz 27 kwietnia 2018 przez CP733 Początkujący (390 p.)
Natknąłem się na to wcześniej, jednak jak dodać możliwość przyciągania tego w wybrane miejsce?
komentarz 27 kwietnia 2018 przez kuba7528 Obywatel (1,320 p.)
Najpierw stwórz zmienną bool ustaw ją na false. W zdarzeniu mouse_down ustaw ją true a w mouse_up na ustaw false. Musisz jakoś pobrać położenie myszy i przypisać do niego lokalizację tekstu w zdarzeniu Mouse_move kontrolki (zakładam że jest to picturebox).Warunek przeciągania tekstu napisz na zasadzie if'a.
komentarz 29 kwietnia 2018 przez CP733 Początkujący (390 p.)
Znalazłem trochę czasu i ogarnąłem to przeciąganie i zapisywanie, mógłby ktoś poinstruować mnie, w jaki sposób mogę zrobić coś takiego?

Mam form w którym jest przycisk "Dodaj tekst" po wciśnięciu go, odpala się nowy form, wyświetlany jako dialog, i tam mogę wpisać tekst, i wcisnąć przycisk "Dodaj" i potem to powinno mi wyświetlić tekst na obrazku.

Działało gdy robiłem wszystko w jednym okienku, jednak z drugiego gdy przypisuje zmienną do drawString nie działa. Mimo, że refreshuję pictureBox.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2019 w C i C++ przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,207 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 811 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2017 w HTML i CSS przez flewMaster Nowicjusz (190 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,626 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...