• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początek nauki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
170 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hubi86 Nowicjusz (140 p.)
Witam serdecznie.

Na wstępie parę słów o sobie. 32 lata, umysł mocno ścisły. Jednak całe życie było mi dużo bliżej do ekonomii, bankowości. Jednak doszedłem do wniosku, że nie chcę pracować w tej branży. Za młodych lat szkole lubiłem dwa przedmioty matematykę i informatykę, więc po selekcji ciekawych dróg życiowych wybrałem programowanie. Tym bardziej że coś tam / kiedyś tam (nie wiele, bo nie wiele) bawiłem się tym. W tym momencie mam 32 lata i doszło do takiej sytuacji, że musiałem zrezygnować z pracy na rzecz opieki nad inną osobą, co powoduje też, że mam sporo wolnego czasu. Myślę, że mógłbym na to poświęcić kilka godzin dziennie. Ile potrwa taka sytuacja?? Kilka miesięcy, rok, może dłużej.

Powiem szczerze, że chciałbym jeszcze kiedyś pracować w branży programistycznej. Zdecydowanie bardziej pasuje mi back-end, ale jednak uważam, że front-end jest łatwiejszy, tym bradziej, że już kiedyś się bawiłem html, css.

Mam pytanko, czy opanowanie html5, css3, javascript, jquery na naprawdę przyzwoitym poziomie daje szansę na start w branży?? Czy coś jeszcze jest niezbędne do pracy jako początkujący programista front-end? Powiem szczerze, że po cichu liczę, że jak sytuacja mi się wyklaruje i będę mógł znów być czynny zawodowo to chciał bym już szukać w branży it, a nie bankowości. Moje oczekiwania na start? 2500 netto w Warszawie.

Wiele osób z Was ma swoje wizje kariery albo czynnie pracuje w branży it. Poproszę o rady, na czym się skupić, w jakim kierunku iść. Pewnie jak bym czuł się pewny w front-end starałbym się rozwijać w technologiach back-end, ale wolę do tego podejść na spokojnie.

Każda rada, krytyka mile widziana. Jeżeli w moim toku myśleniowym widzicie jakieś błędy, proszę o informacje. Dziękuje za przeczytanie.

Pozdrawiam.
komentarz 27 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (268,990 p.)

 html5, css3, javascript, jquery na naprawdę przyzwoitym poziomie daje szansę na start w branży??

na chwile obecną to za mało... tzn ograniczająć się tylko do tego słabo ... chyba że ktoś naprawdę zauważy potencjał i da CI możliwość praktyk na początek- ale teraz bez technologi reaktywnych we Front to na samym jquery nie pojedziesz  

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
Jeśli preferujesz backend, zacznij od backendu. A frontend rób sobie równolegle żeby mieć jakotakie pojęcie. Ogólnie ze stackiem HTML, CSS, JS masz szansę, ale raczej na takiego trochę klepacza kodu, "kodera", nie programistę.

Dlaczego sugeruję żebyś zaczął w backendzie - właśnie ze względów preferencji. Będzie Ci po prostu łatwiej wytrwać w tym. Bo to się wydaje fajne, ale już po paru miesiącach można rzucić to w cholerę, bo z przypływem umiejętności wiesz coraz mniej ;) Szczególnie, że możesz poświęcić na to kilka miesięcy. W pół roku spokojnie jesteś w stanie nabyć umiejętności potrzebne na juniora.

Wybierz język, we frontendzie nie ma za dużego wyboru, js i do boju. W backendzie masz kilka języków, obecnie PHP, Java, C#, Python, Ruby, Go i tak dalej. I prawdę mówiąc polecałbym się przyjrzeć na starcie jednemu z trzech pierwszych, gdzie PHP ma najniższy próg wejścia. Prócz języka, narzędzia - menadżer pakietów, w PHP jest to composer, tak czy inaczej warto znać GIT'a.

2500 netto na Warszawę to taka rozsądna pierwsza pensja więc szanse jak najbardziej.

Gdybyś potrzebował pomocy, chętnie pomogę dalej, możesz zaczepić na priv.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 459 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez amb00 Bywalec (2,000 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 688 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,617 wizyt

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,983 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...