• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer się nie włącza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
263 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez mights Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Pojawił się u mnie problem z tytułu, tego samego dnia komputer został normalnie wyłączony i po 4 godzinach przy wciśnieciu przycisku power nie reaguje w ogole. Przepinalem z listwy bezpośrrdnio do gniazdka, nie pomogło, resetowalem także biosa, nic nie dało. Rozkrecilem tez zasilacz, wszystko wygląda w porzadku. Dodam, iż nic nie kombinowałem ostatnio z komputerem, nie podkręcałem, nawet go nie rozkręcałem. Ma ktoś jakiś pomysł czy zostaje tylko oddać do informatyka?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2018 przez Kamil29072 Obywatel (1,700 p.)
Masz mozliwosc podmiany zasilacza? Jeśli tak to sprawdź na innym, jeśli to nie pomoże to raczej płyta główna padła.
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

Posprawdzaj koniecznie czy wszystkie złącza są powpinane prawidłowo. Każdy kabelek należy dokładnie sprawdzić, może być uszkodzony (wymiana), może być źle podłączony albo w ogóle odłączony. Jeśli wszystko jest OK, spróbuj pokombinować z gniazdkiem elektrycznym - spróbuj z kilkoma gniazdkami, listwą, żeby mieć pewność, że wszystko działa. Warto też sprawdzić czy sama listwa działa, wystarczy podłączyć inny sprzęt do niej i wtedy zobaczymy.

Płyta główna nie pada ot tak. Skoro komputer normalnie działał i normalnie się wyłączył to jest to praktycznie niemożliwe, żeby w międzyczasie nagle cały komp sam się zapsuł.
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2018 przez misiek90 Użytkownik (730 p.)
Spróbuj wyjąć kości pamięci RAM i przeczyść jej styki, ręcznikiem papierowym z alkoholem izopropylowym i to samo zrób z portami. Jak coś to podmień zasilacz i płytę główną.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,607 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 372 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 209 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...