• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy Ten Zasilacz Podoła? Pomocy!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
539 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Kapikoxxx Nowicjusz (120 p.)
Witam mam problem taki ze boje się o swój komputer i nwm czy taki zasilacz jest odpowiedni do tego komputera kupiłem DELL Optiplex 7010 z procesorem i5-3570 i GTX 1050ti Low Profile od msi i 8gb ramu i zasilaczem od DELLA 230W SFF z certyfikatem 80 plus gold i jak wyczytałem na pudełku od GTX 1050ti to on potrzebuje 300W i czy cos sie stanie jak bede go tak uzywał na tych 230W

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jeżeli kupiłeś cały zestaw komputerowy to nie powinno być problemu. Kłopoty mogą się pojawić, kiedy chcesz sam coś zmienić w konfiguracji, np. kartę grafiki. Nie ukrywajmy, że dziś jednak te 230W to mało, ale z drugiej strony zawsze można wymienić zasilacz.
Jeśli faktycznie okaże się, że zasilacz jest po prostu za słaby to spokojnie, raczej nie objawia się to w uszkodzeniu sprzętu (chyba, że zasilacz jest kiepskiej jakości, bez zabezpieczeń). Najczęściej to spadki napięć, zawieszanie systemu itp.(polecam poszukać w necie coś więcej o stosowaniu za słabych zasilaczy).
Jeśli coś się będzie działo niepożądanego to po prostu wymień zasilacz.
0 głosów
odpowiedź 28 kwietnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Sprawdź ile masz amperów na linii +12V. Sprawność zasilacza gold to ok 90%, jak masz 15A to powinno wystarczyć.
komentarz 28 kwietnia 2018 przez niezalogowany
I jak ma certyfikat 90+ gold oraz 15 A na +12 V, to moc będzie większa od 230 W, pomimo deklaracji producenta?

Sam CPU to ~100 W (pod obciążeniem, bez OC, razem z M/B i RAM), GPU <80 W (pod obciążeniem). I to już jest równo 15 A tylko na +12 V. A trzeba jeszcze zasilić kilka innych rzeczy.

Wątpię też, żeby tam było te 15 A na +12 V, bo to zasilacz do komputerów biurowych.
komentarz 29 kwietnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Nie wiem jak Ci wyszło, że na 15A jest ponad 230W. Taki zasilacz może mieć np.  8A - 3.3V 10A - 5V i 13A - 12V to wtedy będzie troszkę ponad 230W. Karta Low Profile leci przez PCI-E czyli max 75W, CPU drugie tyle. Wg mnie na dobrym zasilaczu mogłoby to się udać, wszystko zależy jakie ma linie. Producenci GPU podają minimalną moc PSU na wyrost dla słabych konstrukcji ze sprawnością mniejszą niż 80%. Mój Radek HD4770 śmigał na PSU 400W, 50W brakowało do minimalnych wymagań, ale w PSU była mocna linia 12V, gdzie stare konstrukcje z mocną linią 5V nie dawały rady nawet przy 450W.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 436 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...