• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy to urzadzenie czyta w myślach ?

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
678 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2018 w Offtop przez Michał Hał Nowicjusz (160 p.)
edycja 26 kwietnia 2018 przez Michał Hał

Dzień dobry, ostatnio natknąłem na bardzo ciekawy materiał: http://human2.com.pl/stworzyli-interfejs-odczytujacy-nasze-mysli/ w którym przedstwiona jest technologia określona jako interfejs mózg-komputer. Po przeczytaniu  z kolegą spieramy się czy jest to już czytanie w myślach czy jeszcze nie :-) Ja uwazam że można to już tak nazwać on, że jest to subwokalizacja i nie jest to czytanie w myślach, a wy jak uważacie ?

komentarz 25 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Kolejny krok do samozagłady..

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

Tutaj podzielam stanowisko kolegi - że jest to tylko "subwokalizacja" i nie jest to czytanie w myślach.

Kolejny krok do samozagłady..

Duża przesada! Wręcz przeciwnie - kolejna szansa, pomoc dla osób niepełnosprawnych (tak jak odczytywanie sygnałów z ruchu źrenic, sterowanie komputerem).

4
komentarz 26 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
świat byłby piękny gdyby ludzie myśli tak jak ty, żeby wykorzystać to w dobry sposób. Niestety wiemy jakie mamy czasy, wiemy jak jest- i raczej stosowane byłoby to do manipulacji ... i raczej rzeczy łamiących prawa człowieka
komentarz 26 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
I właśnie o to chodzi..
2
komentarz 26 kwietnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

@Wiciorny, +10, też tak to widzę.

komentarz 26 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Już widzę miny amerykańskiego wojska gdy się o tym dowiedzą
1
komentarz 26 kwietnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Zakładamy osobie przesłuchiwanej takie urządzenie (oczywiście lepszą jego wersję)... może nie mówić... wystarczy że pomyśli o odpowiedzi na zadane pytanie.
komentarz 26 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
No właśnie :/
komentarz 26 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)

@mokrowski,

Ja od razu zadałbym pytanie: ile łapek w dół dałeś w ciągu ostatniej doby?

komentarz 26 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
A co ma wyrażanie własnej opinii z tym, że ludzie tworzą wynalazki, które mają się przysłużyć dobru, ale można je wykorzystać w złych celach?
komentarz 26 kwietnia 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Wszystko jest mieczem obosiecznym. Nóż może być do krojenia chleba albo ludzi. Postęp technologiczny jest tak wielki i szybki, że oburzanie się na takie rzeczy staje się już passe. Niestety.

Sam fakt takich wynalazków jest przełomem dla wielu niepełnosprawnych, którzy nie mają żadnego innego sposobu na komunikacje ze światem.

Dzięki starszej siostrze tej technologii, czyli komputerowi z eyetrackingiem i joystickiem Hawking mógł dalej badać i tworzyć swoje rozprawy na temat czarnych dziur i znacząco wpływać na poznanie wszechświata oraz rozmawiać z ludźmi.
komentarz 26 kwietnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

@Beginer, .. i szybko dostał byś odpowiedź z urządzenia... A tak zgadujesz.

+1 głos
odpowiedź 26 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Poczytaj o "INTERFERS- MÓZG KOMPUTER" ja już na 1 roku studiów 2-3 lata temu miałem, takie warsztaty, gdzię zakładali na głowe np. jednego z nas kask- z diodami, elektrodami i ty za pomocą myśli poruszałeś "KWADRATEM NA EKRANIE"

 

I faktycznie bez słów i gestów: pomyślenie o przesunięciu w lewo kwadratu wywoływało akcje.

Czytanie neuronów,  przepływu impulsów no dla mnie rzecz niesamowita, ciekawe co to bedzie dalej ? ... Troche mnie to niepokoi jak ktoś napisał " krok do zagłady", ale tez i rajcuje jak to sie rozwija. Z tym, że jeśli stworzymy byt myślący - maszyne- to w latach, napewno szybciej sie rozwinie od człowieka co jest niebezpieczne bo nas ogranicza życie/czas
komentarz 26 kwietnia 2018 przez Michał Hał Nowicjusz (160 p.)

No niestety, już myślałem że to intefejs mózg-komputer z prawdziwego zdarzeniablush

komentarz 26 kwietnia 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Takimi ciekawymi zagadnieniami zajmuje się neuronauka. Niestety wykorzystywana też, dość nieudolnie, przez firmy marketingowe, myślące że łatwiej wpłyną na ludzi.

Jednak sama neuronauka, nie ważne z jak dokładnymi urządzeniami pomiarowymi, jest dyscypliną bardzo podatną na przekłamanie wyników. Jednak również może być wykorzystywana do dobrych celów, jak i tych które mogą nam się nie spodobać ;) w końcu skądś trzeba brać fundusze na rozwój.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 309 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 333 wizyt
+4 głosów
4 odpowiedzi 961 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2017 w Offtop przez MrQuestioning Nowicjusz (160 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...