• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z wyświetlaniem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
178 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Sadko Nowicjusz (120 p.)

Witam, jakiś czas temu zakupiłem laptop Dell XPS L321X, po pewnym czasie po zaktualizowaniu sterowników mój laptop zaczął się zachowywać tak jak na zdjęciu. Nigdy wcześniej coś takiego mnie nie spotkało więc nie wiem w czym może leżeć problem. Po pewnym czasie wszystko zaczyna działać jak należy  a po paru minutach znów to samo. Wie ktoś w czym leży problem? Bardzo proszę o pomoc. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Po pierwsze jajka sobie ugotujesz jak tak bedziesz trzymał laptopa.

Po drugie laptop nie oddycha jak nie ma wydechu otwartego.

Po trzecie matryca Ci siada albo kabel do niej.

Jak ruszasz 'monitorem' to są jakieś reakcje? Spróbuj nagjąć lekko monitor czy coś się dzieje?

Raczej matryca do wymiany- byle nie grafika.

Edit: Teraz zoboczyłem że jednak chyba grafika ale jednak zobacz najpierw monitor.
komentarz 24 kwietnia 2018 przez Sadko Nowicjusz (120 p.)
Brak reakcji jak ruszam monitorem
komentarz 24 kwietnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Pytanie: Czy to jest czasowe- kiedy sie odbywa czy cały czas?
komentarz 24 kwietnia 2018 przez Sadko Nowicjusz (120 p.)
Głównie pojawia się to na około 2-4 minuty, po tym czasie wszystko wraca do normy. Pojawia się też w losowych momentach
komentarz 24 kwietnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Szkoda, bo jak byś miał to cały czas to byś mógł podłączyć np. lapka pod monitor zenętrzny i sprawdzić czy to samo się dzieje na zewnętrznym.

By było wiadome czy to karta czy jednak matryca.

Masz możliwość tak podłączyć?

A kiedy to sie dzieje, intensywnie wykożystujesz wtedy laptopa czy po starcie czy kiedy, jesteś w stanie określić?
komentarz 24 kwietnia 2018 przez Sadko Nowicjusz (120 p.)
Nie mam niestety możliwości podpięcia go do niczego innego. A pokazuje się to różnie  czasem wystarczy że odpalę przeglądarkę a czasem po kilkudziesięciu minutach grania/oglądania
komentarz 24 kwietnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
edycja 24 kwietnia 2018 przez PolYGlok
Na początek spróbował bym cofnąć ustawienia do poprzedniej wersji ale zapewne nie masz punktu 'zaczepienia', chociaż komputer zazwyczaj robi sam takie punkty przy każdym aktualizowaniu sterowników. Spróbuj cofnąć i zobacz czy to coś pomoże. Zawsze późnij możesz sobie oddzielnie wgrać sterownik do grafiki jak to by było przyczyną.

A jak nie pomoże to sobie wklep w google hasło "zepsuta matryca" a później "zepsuta karta grafiki" -wszystko w kategorii grafika i Ci wyskoczą zdjęcia to bedziesz sobie mógł porównać które według Ciebie jest bliższe w Twoim wypadku czy matryca czy grafika jest uszkodzona.  

W laptopach jest to że karty nie wymienisz bedziesz musiał cała płyte główną wymienić.

Chociaż są laptopy i to nawet chyba Delle że mają wymienne kostki grafiki.

Edit:

Zrób tak usuń tylko sterownik do karty graficznej (tylko zrób to offline) i zrób by komputer sam znalał sterownik.

Problem powinien zniknąć!!!!

Będzisz umiał to zrobić?
komentarz 24 kwietnia 2018 przez Sadko Nowicjusz (120 p.)
Niestety nie mam możliwości przywrócenia  próbowałem zainstalować starsze sterowniki ale nie dałem rady znaleźć nic starszego
komentarz 24 kwietnia 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Odłącz WI-FI wejdz w Menedżera urządzeń -> usuń chyba taki sterownik (Intel 5/27/15 9.17.10.4229 lub podbny) i Restart kompa i on powinien sam sobie zainstalowac.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w C i C++ przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...