• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zaaw. multiboot na pendrive + veracrypt

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
169 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez infoprog Nowicjusz (140 p.)
Witam wszystkich

To będą w sumie 2 pytania:

1. Chciałem stworzyć multiboot gdzie bym mógł postawić systemy nie tylko live, np debian, xp, kali. ale udawało mi się jedynie z live, czy jest możliwość aby postawić bootowalnego pendrive nie tylko z live? jakiego programu powinienem do tego użyć?

2. veracrypt umożliwia zaszyfrowanie partycji systemowej itd... czy jest możliwość aby zaszyfrować także bootowalnego pendrive? jeśli tak to w jaki sposób, bo mi się nie udawało

Dzięki za odpowiedzi z góry ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

1. Polecam YUMI.

2. Czekaj na odpowiedź innych.

 

Wszyscy którzy się doczepią:

1->4->A:

w odpowiedzi należy umieszczać informacje, które według jej autora rozwiążą problem lub przyczynią się do jego rozwiązania


 

komentarz 24 kwietnia 2018 przez infoprog Nowicjusz (140 p.)
Właśnie korzystałem z YUMI ale nie ma tam opcji dla .iso które nie są live. Dodatkowo, przynajmniej u mnie live nie zapamiętują konfiguracji ani żadnych ustawień, da radę rozwiązać?
komentarz 24 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie rozumiem. Wybierasz jakieś tam narzędzie/system (lub jeśli nie ma Twojego na liście to wybierasz other (via ...)), potem wybierasz ścieżkę do .ISO i tyle. A jeśli chodzi o zapamiętywanie. Masz na myśli linuxa, tak? Live ma polegać na tym, żeby wszystko działało bez ingerencji w pliki. Niektóre linuxy live maja tryb persistence (czyli taki w którym ustawienia się zapisują). Ale:

1. Nie wszystkie

2. Trzeba stworzyć nową partycję o jakiejś tam nazwie. System plików bodajże ext4. Poszukaj na yt lub w google cos w stylu "Linux live persistence".
komentarz 25 kwietnia 2018 przez infoprog Nowicjusz (140 p.)
Dzięki za szybkie odpowiedzi

Chyba mało precyzyjnie zadałem pytanie, więc opiszę dokładniej

1. Mam komp bez dysków na którym chcę poprzez YUMI odpalać sobie systemy takie jak xp, kali, debian, lecz po bootowaniu nie otwierają mi się albo przy instalacji wyskakuje masa błędów. Wytłumacz mi krok po kroku co mam zrobić, co naciśnąć

2. Trudno mi to sprawdzić kiedy przy pierwszym zadaniu się wykładam, ale chodzi mi o coś takiego: veracrypt ma bootloader gdzie musisz podać hasło zanim się włączy system, więc chciałem zrobić mniej więcej tak: bootloader veracrypt -> multibootloader YUMI -> itd...

Ps. other via są 4 grub, syslinux, itd..., formatuje na fat32 lub nfts w YUMI, nie ma opcji ext4, mam nie formatować?

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,160 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Czesc Początkujący (430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,326 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez highlive Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 662 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez IXIXIXIXIXIXI Użytkownik (710 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...