• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Korzystanie z klasy w innym namespace

0 głosów
70 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2018 w C# i .NET przez Robert Daraż Początkujący (370 p.)
Posiadam klasę "A" w namespace o nazwie "X".

Posiadam klasę "B" w namespace o nazwie "Y" w której mam metodę "Z".

W jaki sposób mogę w klasie "A" skorzystać z metody "Z" klasy "Y" ? Czy w ogóle jest taka możliwość? Jest to poprawnie od strony architektury aplikacji?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2018 przez Robert Daraż Początkujący (370 p.)
edycja 24 kwietnia 2018 przez Robert Daraż
Poradziłem sobie z problemem. Musiałem w klasie A użyć "using B" no i wejść w "Add reference" -> "Projects" i wybrać projekt z klasą B. Po tym zabiegu stworzyłem instancję klasy B i wywołałem metodę tej klasy. Temat do zamknięcia.

Dodatkowo musiałem wejść w ustawienia projektu z klasą "B", a dokładniej w PPM -> Properties -> Application -> Zmiana w polu "Output type" z "Console Application" na "Class Library".
komentarz 24 kwietnia 2018 przez NowyUrzydgownig Gaduła (3,610 p.)
Jeżeli w jednym projekcie używasz dwóch namespacesów to po prostu robisz tak jak korzstasz z różnych bibliotek np. System.Thread. A jak jest w innym projekcie, to po prostu dodajesz referencje. Po dodaniu referencji musisz kliknąć rebuild solution.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 66 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 61 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2017 w C i C++ przez zmienna Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 83 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2017 w Java przez Jonbi2 Dyskutant (8,240 p.)
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

62,231 zapytań

108,343 odpowiedzi

226,151 komentarzy

34,592 pasjonatów

Przeglądających: 153
Pasjonatów: 13 Gości: 140

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...