• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jedna z moim pierwszych stron

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Tradereu Użytkownik (780 p.)

Witam, dziś przez cały dzień robiłem tą stronę Link Tutaj . pomimo że strona jest wizualnie słaba , zapewne pod względem kodu również... To chciałbym podziękować wam forumowicze za wsparcie na które zawsze mogę liczyć.

Proszę o wyciągniecie  największych gaf w kodzie abym mógł w przyszłości robić poprawne strony, pozdrawiam.

ps.

(świadomie nie robiłem nawigacji mobilnej )

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Przed przeczytaniem chciałbym tylko poinformować że nie jestem znawcą i jest to tylko moje subiektywne zdanie :)

Więc według mnie strona reprezentuję się dość dobrze pod względem wizualnym (wiadomo trzeba by ją jeszcze dopracować, ale jesteś na dobrej drodze)

I u mnie pojawia się pytanko czy robiłeś ją tylko dla doświadczenia czy będziesz ją dopracowywał ponieważ jeżeli masz zamiar ją dokończyć to z tego co widzę będzie ona multi page (jeżeli się mylę to przepraszam) i czy nie lepiej zrobić z niej one page i po kliknięciu którejś z zakładek (np. skills) zjeżdżało nam po prostu na dół

 

Tak jak mówiłem jest to tylko moja opinia i nie mnie jest to oceniać bo pewnie znajdą sie osoby które się znają na tym bardziej ode mnie :)

Pozdrawiam!
1
komentarz 23 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

czy nie lepiej zrobić z niej one page

a tak z ciekawości dlaczego uważasz, że one page to lepsze rozwiązanie?

Wiem, że dziś jest na to wielka moda, łał i w ogóle, ale mówiąc szczerze dla mnie wygodniejsze w obsłudze są strony "standardowe" (oczywiście nie rozmawiamy tu o SPA tylko o zwykłych stronkach).

Pytanko nie jako jakiś zarzut ale czysta ciekawość (chyba jestem już starej daty i jakoś nie mogę się przekonać do tych wszystkich nowych pomysłów designerskich :)

komentarz 23 kwietnia 2018 przez Tradereu Użytkownik (780 p.)

@Layoutowiec, Ciekawy pomysł, strona tylko dla doświadczenia.

komentarz 23 kwietnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Znaczy nie mam nic do stron multi page bo sam lubię wykorzystywać to u siebie w projektach tylko chodzi mi o to że jest to portfolio i moim subiektywnym zdaniem portfolia one page wyglądają troszeczkę lepiej
komentarz 23 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
różnie to bywa, ale tak w ogóle to całkiem niedawno znajomek zmieniał robotę i jak z nim rozmawiałem to powiedział, że jako CV firma sama poprosiła go o przedstawienie jednego swojego projektu i dał im dostęp do jakiegoś CRMa na bitbucket i podobno nawet rozmowa kręciła się ogólnie wokół tego projektu.

Żadnego CV, żadnych milionów projektów itp. sam mówił, że był w lekkim szoku :)

Także chyba nie zawsze trzeba usilnie tworzyć mega portfolia, a może lepiej się skupić na jakimś konkretniejszym projekcie :)
komentarz 23 kwietnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Znaczy według mnie niektóre portfolia są dość fajne pod względem właśnie takich małych szczegółów, bo sam zajmuję się właśnie robieniem portfoli które później wystawiam na jakiejś stronce z layoutami dzięki czemu można sobie troszeczkę dorobić i nabiera się doświadczenia
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)

Skoro nikt o kodzie jeszcze nic nie napisał to ja tak krótko to zrobię. Z tego co widzę strona jest mega prosta, ale: 

  • Błędna struktura nagłówków, posiadasz więcej niż jeden h1
  • Ikonki są w miarę ok, ale mimo wszystko lepiej dla semantyki użyć span zamiast i
  • Nie stylujemy po id, wiąże się to ze specyficznością selektorów
  • Co jakiś czas zdarzają Ci się taie potworu
    .main-nav ul li a:hover { // kod }
    

    Staraj się takie rzeczy upraszczać. W tym miejscu polecam Ci zaineterować się jakąś metodyką CSS ( a może nawet architekturą) np. BEM. Pozwala to inaczej spojrzeć na kod i jednocześnie poprawić jego strukturę.

  • Responsywność pozostawia wiele do życzenia. Po pierwsze nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka width<1000px, tylko rozbij na kilka mniejszych czyli telefony <768 i tablety <1024 itd. Oprócz tego warto częściej stosować jednostki takie jak rem, em, vw, vh zamiast tradycyjnych px. 

  • Masz nadmiarowy kod np. dwa razy 

    .banner { //kod }
    
    ...
    
    .baner{ //kod }

     

komentarz 23 kwietnia 2018 przez Tradereu Użytkownik (780 p.)

Wszystko jest zrozumiałe, stalowałem po #id bo później się pogubiłem w kodzie i nie mogłem się dostać po selektorach :) , co do 

	
.main-nav ul li a:hover { // kod }
poprawnym zapisem był by ?
main-nav a:hover {
}

Dziękuję za pomoc, obiecuje sie poprawić! 

ps.

nie chce zakładać oddzielnego tematu może ktoś mi podpowie jak się nazywa efekt który pozwala zrobić łamana poziomą kreskę jak by diva? 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 363 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez graj23x Obywatel (1,590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 386 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,630 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...