• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja w czasie rzeczywistym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
853 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2018 w JavaScript przez BielikTM Początkujący (310 p.)
edycja 23 kwietnia 2018 przez BielikTM

Witajcie, 

zacznę od tego kim jestem. 

Mam 16lat i od jakiegoś czasu zajmuję się programowaniem w takich językach jak: HTML5 (wiem, że to jest język, który opiera się na znacznikach, ale nadal język), CSS i PHP, w którym dopiero zaczynam

Niedawno zacząłem realizację mojego projektu, który tworzę w dwóch kierunkach  - muszę oddać mojemu nauczycielowi od informatyki do końca czerwca i samorealizacji. Napisałem już po części front-end w 100%, lecz nadal są małe poprawki, ale nie w tym problem. 

Przejdę do sedna. Moim problemem jest to, że nie mogę odświeżyć danych bez przeładowania strony. Próbowałem już wielu kodów ze stron w internecie, lecz żaden z nich nie działał - a jak działał to odświeżało treśc... tylko, że z przeglądarką. :/ 

Dodam tylko zrzut tego, jak to wygląda: "Czas do wygaśnięcia usług:" - zależy mi na tym, żeby odświeżał się automatycznie - czyli, żeby odliczał czas bez przeładowania strony. 

I chciałbym również dodać, że wszystko tworzę na razie na localhoscie - (XAMPP)

https://imgur.com/yl3ABqW

Pozdrawiam,

Bielik

<div class="border-user" style="box-shadow: 1px 1px 50px #e00000;height: 44px;text-align: center;margin-top: 12px;">
	    <div id="user-name" style="margin-left: 110px;margin-right: 120px; color: #ccc6c6;font-size: 14px;display: contents;display: contents;text-align: center;font-weight: bold;">
		 <div style="margin-left: 110px;margin-right: 120px;color: #ccc6c6;font-size: 14px;display: contents;text-align: center;font-weight: bold;">
		 
		 <?php   
		     $dataczas = new DateTime();
			 $koniec = DateTime::createFromFormat('Y-m-d H:i:s', $_SESSION['koniecuslug']);
			 $roznica = $dataczas->diff($koniec);
			 if($dataczas<$koniec)
	         echo "Czas do wygaśnięcia usług: </br>".$roznica->format('%y lat, %m mies, %d dni, %h godz, %i min, %s sek');
	          else
	         echo "Usługi nieaktywna od: </br>".$roznica->format('%y lat, %m mies, %d dni, %h godz, %i min, %s sek');	
		 ?>
	   </div>
	  </div>
	 </div>

 

 

komentarz 25 kwietnia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Nie bardzo, bo nie wiem co masz na myśli
komentarz 25 kwietnia 2018 przez BielikTM Początkujący (310 p.)
Dobrze.

Zależy mi na tym, żeby wszystkie informacje, które są zmieniane w bazie danych (przeze mnie) były automatycznie odświeżane bez przeładowania strony.

zdj: https://imgur.com/R4UvkSC

Dajmy na to, że chcę zmienić nazwę admin na admin2 i zmieniłem w bazie danych.. niestety, muszę przeładować stronę, żeby zaaktualizowało nazwę użytkownika. Chciałbym również dodać, że chcialbym, aby to odliczanie czasu się automatycznie odswiezalo.
komentarz 25 kwietnia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
A dlaczego ma wyjść poza div??
komentarz 25 kwietnia 2018 przez BielikTM Początkujący (310 p.)
Nic ma nie wychodzić za div, po prostu zależy mi na odświeżaniu. :/
komentarz 25 kwietnia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
AJAXEM pobierasz przygotowane dane.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Poczytaj o Ajax i socketach
np socket.io

Jedno pozwala na komunikacje bez odświeżania
Drugie... kto powiedział że tylko klient może wysyłać żądania? dzięki temu serwer może wysłać ci np powiadomienie
Fajna opcja w przypadku powiadomień albo chatu

Co do PHP poczytaj o frameworkach, np Symfony albo Laravel (sporo tego jest)
Jeśli dopiero zaczynasz z php albo nie masz czasu na przenoszenie tego projektu, przynajmniej postaraj się oddzielić html od php, bo bardzo szybko się w tym wszystkim pogubisz

Wiele poradników dla początkujących pokazuje mieszanie html z php co jest ogromnym błędem, jednak tak najszybciej jest pokazać cokolwiek
Do czegoś większego niż kalkulator lepiej to oddzielać
Do czegoś większego niż projekt na weekend, lepiej użyć frameworka (nie jest niezbędny, ale nie musisz pisać podstawowych elementów typu obsługa żądań albo trasowanie)
komentarz 23 kwietnia 2018 przez BielikTM Początkujący (310 p.)
Dziękuję za Pańską odpowiedź.

Czytałem wiele o websocketach, aczkolwiek nigdzie nie znalazłem poradnika, w którym objasniono wszystko od podstaw, najgorsze jest to, ze nie wiem, jak "zaincludowac" te websockety do XAMPP, a co dopiero używac ich. :/
komentarz 23 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
nie pisze w php (kiedyś coś grzebałem) ale znalazłem takie coś
https://stackoverflow.com/questions/1361925/how-to-enable-socket-in-php

zasada dodawania podobna jak w przypadku dodawania m.in xdebug
komentarz 23 kwietnia 2018 przez BielikTM Początkujący (310 p.)
Super, dziękuję.

Postaram się zrobic to jutro. :)
komentarz 23 kwietnia 2018 przez BielikTM Początkujący (310 p.)
Super, dziękuję.

Postaram się zrobic to jutro. :)

A co do tego websocketa to chyba nie wystarczy tylko włączenie go w php.ini?

Będę musiał pisac jakiś kod?
1
komentarz 24 kwietnia 2018 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
edycja 24 kwietnia 2018 przez Assasz

Oj tak :) Będziesz musiał napisać serwer, który będzie obsługiwał sockety i jakiś skrypcik odpalający ten serwer np. poprzez konsolę. Do tego dochodzi obsługa socketów po stronie klienta. 

Dla PHP niezłą biblioteką do WebSockets jest np. Ratchet, na którego stronie jest wszystko dokładnie (no prawie) opisane, co zrobić. Do tego może być Autobahn.js dla klienta. Inną opcją jest też skorzystanie z jakiegoś micro frameworka wyspecjalizowanego na WebSockets jak Sandstone i budowanie RESTowych endpointów działających na sockatach :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 282 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 641 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...