• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

problem z Intellij IDEA

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,061 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2018 w Java przez Tomek Reda Obywatel (1,110 p.)
Witam. Z pewnych przyczyn musiałem od nowa wgrać sobie system . Miałem projekt w Intellij który ładnie mi śmigał . Po wgraniu zainstalowałem z powrotem Intellij bazę danych ustawiłem jdk .  Jednak mam problem bo projekt który mi działał przestał .

Gdy próbuje z gita z klonować projekt to wyskakuje mi takie okienko https://scr.hu/gZ18LJ . Nie znajduje pliku pom.xml i co za tym idzie nie ma żadnych bibliotek . Gdy klikam na pom.xml add as maven projekt też nic nie daje .https://scr.hu/Dqpvwv .

Spróbowałem to na drugi sposób .Zciągnąłem z gita projekt wypakowałem i dałem open . Jednak tym razem wyskakują mi inne błędy .https://scr.hu/Y15B4Z . Nie czyta mi Lomboka z które korzystam . Przed formatem wszystko śmigało a teraz nie chce . Czego to może być wina ?

 

Link do gita:

https://github.com/Redzikesxd/Projekt-Orgella

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Co do lomboka czy zainstalowałeś plugin lombok/masz najnowszą wersje? Bo bez tego IDE nie będzie widziało getterów itd.
Druga ważna rzecz to w ustawieniach projektu, a dokładnie compilatora trzeba ustawić "Enable Annotation Processing"

Z rzeczy które jeszcze mogą pomóc to dodanie explicite wersji lomboka.
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Nie widzi ścieżki poprawnie, musisz sprawdzić jaką domyślnie inteliij teraz ma ŚCIEŻKE DO SAMEJ DJK JAVY NAWET.

Bo zauważ na starym Pc miałeś inną strukture plików, gdzie indziej był pobrany folder np lub miał inną scieżkę niż obecnie po formacie i SOURCE PATH / class path mu sie nie zgadza
komentarz 23 kwietnia 2018 przez Tomek Reda Obywatel (1,110 p.)

Zainstalowałem plugin do lomboka: https://scr.hu/lJOy1B

Włączyłem "Enable Annotation Processing" https://scr.hu/lJOy1B

Zresetowałem Intellij i nadal to samo 

Warning:(8, 8) java: lombok.javac.apt.LombokProcessor could not be initialized. Lombok will not run during this compilation: java.lang.IllegalArgumentException: com.sun.tools.javac.main.DelegatingJavaFileManager$DelegatingSJFM extends com.sun.tools.javac.main.DelegatingJavaFileManager implements javax.tools.StandardJavaFileManager
  	at lombok.javac.apt.LombokFileObjects.getCompiler(LombokFileObjects.java:148)
  	at lombok.javac.apt.InterceptingJavaFileManager.<init>(InterceptingJavaFileManager.java:40)
  	at lombok.javac.apt.LombokProcessor.placePostCompileAndDontMakeForceRoundDummiesHook(LombokProcessor.java:165)
  	at lombok.javac.apt.LombokProcessor.init(LombokProcessor.java:87)
  	at lombok.core.AnnotationProcessor$JavacDescriptor.want(AnnotationProcessor.java:87)
  	at lombok.core.AnnotationProcessor.init(AnnotationProcessor.java:140)
  	at lombok.launch.AnnotationProcessorHider$AnnotationProcessor.init(AnnotationProcessor.java:69)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.processing.JavacProcessingEnvironment$ProcessorState.<init>(JavacProcessingEnvironment.java:674)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.processing.JavacProcessingEnvironment$DiscoveredProcessors$ProcessorStateIterator.next(JavacProcessingEnvironment.java:771)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.processing.JavacProcessingEnvironment.discoverAndRunProcs(JavacProcessingEnvironment.java:866)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.processing.JavacProcessingEnvironment.access$2100(JavacProcessingEnvironment.java:110)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.processing.JavacProcessingEnvironment$Round.run(JavacProcessingEnvironment.java:1202)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.processing.JavacProcessingEnvironment.doProcessing(JavacProcessingEnvironment.java:1311)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.main.JavaCompiler.processAnnotations(JavaCompiler.java:1250)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.main.JavaCompiler.compile(JavaCompiler.java:928)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.api.JavacTaskImpl.lambda$doCall$0(JavacTaskImpl.java:100)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.api.JavacTaskImpl.handleExceptions(JavacTaskImpl.java:142)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.api.JavacTaskImpl.doCall(JavacTaskImpl.java:96)
  	at jdk.compiler/com.sun.tools.javac.api.JavacTaskImpl.call(JavacTaskImpl.java:90)
  	at org.jetbrains.jps.javac.JavacMain.compile(JavacMain.java:198)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.java.JavaBuilder.compileJava(JavaBuilder.java:453)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.java.JavaBuilder.compile(JavaBuilder.java:317)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.java.JavaBuilder.doBuild(JavaBuilder.java:244)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.java.JavaBuilder.build(JavaBuilder.java:202)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.IncProjectBuilder.runModuleLevelBuilders(IncProjectBuilder.java:1314)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.IncProjectBuilder.runBuildersForChunk(IncProjectBuilder.java:991)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.IncProjectBuilder.buildTargetsChunk(IncProjectBuilder.java:1063)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.IncProjectBuilder.buildChunkIfAffected(IncProjectBuilder.java:954)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.IncProjectBuilder.buildChunks(IncProjectBuilder.java:787)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.IncProjectBuilder.runBuild(IncProjectBuilder.java:376)
  	at org.jetbrains.jps.incremental.IncProjectBuilder.build(IncProjectBuilder.java:183)
  	at org.jetbrains.jps.cmdline.BuildRunner.runBuild(BuildRunner.java:138)
  	at org.jetbrains.jps.cmdline.BuildSession.runBuild(BuildSession.java:308)
  	at org.jetbrains.jps.cmdline.BuildSession.run(BuildSession.java:137)
  	at org.jetbrains.jps.cmdline.BuildMain$MyMessageHandler.lambda$channelRead0$0(BuildMain.java:235)
  	at org.jetbrains.jps.service.impl.SharedThreadPoolImpl.lambda$executeOnPooledThread$0(SharedThreadPoolImpl.java:42)
  	at java.base/java.util.concurrent.Executors$RunnableAdapter.call(Executors.java:514)
  	at java.base/java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:264)
  	at java.base/java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1135)
  	at java.base/java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:635)
  	at java.base/java.lang.Thread.run(Thread.java:844)

 

komentarz 11 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

JDK* 

 miałeś inną strukture plików -> "katalogów" 

  SOURCE PATH / class path

to nie to samo matko bosko :D ... ogarnij  

0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2018 przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)

Temat sprzed dwóch miesięcy, jednak zdecydowałem się na niego odpowiedzieć, ponieważ spotkałem się z tym samym problemem i straciłem sporo czasu na jego rozwiązanie. Występuje m.in. przy generowaniu projektu przez Spring Initializr.
W zależnościach Mavena (pliku pom.xml) zmień następującą zależność:

<dependency>
   <groupId>org.projectlombok</groupId>
   <artifactId>lombok</artifactId>
   <optional>true</optional>
</dependency>

na:

<dependency>
   <groupId>org.projectlombok</groupId>
   <artifactId>lombok</artifactId>
   <version>1.16.22</version>
</dependency>

Fajnie, że wrzuciłeś link do repozytorium, bo jak się okazało problem nie leży w konfiguracji IntelliJ IDEA, czy nieprawidłowym używaniu Lomboka.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,878 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w Java przez kamil_94 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 559 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2017 w Java przez Karol Kluziak Obywatel (1,210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 689 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w Java przez analogiczny Nowicjusz (220 p.)

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,598 komentarzy

61,949 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...