• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podaj wartość i zapisz nazwę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
108 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2018 w JavaScript przez Vinchit Obywatel (1,040 p.)
Cześć, Zrobiłem kalkulator (lecz mam zmienione wartości poszczególnych przycisków jak i ich nazwy) i zastanawiam się jak można zrobić coś takiego by oprócz wprowadzania wartości dla odpowiedniego przycisku by zapisywała się i jego nazwa.

Przykład: PRZYCISK nazwa=Hello World | wartość=5  i oprócz wprowadzenia wartości w "ekranie kalkulatora" by się także wprowadziła nazwa przycisku w osobnym "ekranie kalkulatora" :)

Ktoś wie jak można taki efekt uzyskać?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 23 kwietnia 2018 przez Vinchit
 
Najlepsza

Daj kod np. na codepen, ale może chodzi Ci po prostu o odniesienie się do właściwości "name" przycisku? Jeśli stworzysz button z name="x" to potem możesz się do tego dobrać:

//HTML:
<button name="x" id="x">XXX</button>

//JS:
const btn = document.getElementById('x');

//i potem odnosisz się do:
btn.name; //"x"

 

komentarz 23 kwietnia 2018 przez Vinchit Obywatel (1,040 p.)

Hmm mój mój kalkulator jest napisany mniej więcej tak:

 //JS:
<script>
            function c(val) //c oznacza skasuj
            {
                document.getElementById("d").value=val; //d oznacza wyświetlacz "ekran kalkulatora"
            }
            function math(val)
            {
                document.getElementById("d").value+=val;
            }
            function e() //e oznacza =
            {
                try
                {
                    c(eval(document.getElementById("d").value))
                }
                catch(e)
                {
                    c('Error')
                }
            }
        </script>
//HTML:
<div class="wyswietlacz"><input type="text" readonly size="100.100" id="d"></div>

<p>
                    <input class="kolor" type="button" value="pasja informatyki" onclick='math("+7000")'>
                    <input class="kolor" type="button" value="pasja informatyki2" onclick='math("+10000")'>
                    <input class="kolor" type="button" value="pasja informatyki3" onclick='math("+8000")'>
</p>

Mniej więcej tak to wygląda i teraz nie wiem co zrobić by "value" zapisało nazwę tak jak "math" wartość. :(

PS: + w math to taki mój sposób by nie trzebało za każdym razem klikać +, rzecz jasna = itp. jest w kalkulatorze tylko uznałem że jest to zbędne :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,539 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 23,948 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 768 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w PHP przez xxkondzioxx15 Obywatel (1,440 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...