• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[JS] JavaScript, od jakiego frameworka zacząć i kiedy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
763 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2018 w JavaScript przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Hej, uczę się po trochu JavaScriptu, potrzebuję go do projektu nad którym pracuję i chciałbym poznać opinię osób, które się na tym znają. Jak stwierdzić, że czas na nauczenie się frameworka? W sensie, co powinienem umieć zanim do jakiegokolwiek się zabiorę? No i podstawa, czyli od jakiego frameworka zacząć, chodzi o prostotę użycia, nie potrzebuje nic superhipermega...

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 23 kwietnia 2018 przez Secrus
 
Najlepsza

Jak stwierdzić, że czas na nauczenie się frameworka?

Skoro zastanawiasz się nad tym pytaniem to wg mnie jeszcze nie pora. Najpierw naucz się czystego JS i zrób jakąś nieco większą apkę. Już w trakcie jej pisania sam zauważysz jak wiele rzeczy się powtarza itp. i jak trzeba sobie porządkować kod.

W pewnym momencie sam stwierdzisz, że czujesz się już w miarę swobodnie w JS więc czas wziąć na tapetę jakiś framework.

Ja w froncie zaczynałem od Reacta z reduxem i przyznam, że odpowiada mi to. Nie jest to co prawda framework ale raczej biblioteka, choć tu zdania są różne i nie chciałbym wywoływać burzy... W back-endzie piszę w express i też jestem zadowolony (słyszałem też dobre opinie o koa, ale nie testowałem).

Obecnie wchodzę trochę w Angular gdyż mam w tym zrobić jedną apkę i powiem Ci, że w sumie podoba mi się w miarę praca z Angular, ale wszystko wyjdzie po czasie.

Podstawa to jednak czysty JS. Jeśli poznasz JS to frameworki czy biblioteki nie będą większym problemem, a jedynie pewną "nakładką" ułatwiającą wiele powtarzalnych czynności. Pozwolą Ci one skupić się na tworzeniu samej architektury i logiki aplikacji, wiele problemów rozwiązując jakby "w tle".

komentarz 23 kwietnia 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Od siebie polecę też, żeby napisać coś w TypeScripcie, to już się nigdy nie wróci do 'czystego' JSa. ;)
2
komentarz 23 kwietnia 2018 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
↑ Napisałem, wróciłem bardzo szybko :P
komentarz 23 kwietnia 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
No nie mów! Dlaczego tak? Co Ci się nie spodobało w TSie? :)
komentarz 23 kwietnia 2018 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Potrzebowałem generować definicje typów dla całych bundle'ów, nie zaś dla pojedynczych plików źródłowych. I okazało się wtedy, że TS nie ma sensownej dokumentacji dla bebechów, zwłaszcza parsera. Jedyne, co istnieje, to… dokumentacja wygenerowana z typów w kodzie. Miliardy interfejsów i nic więcej. Huh.

W dodatku składnia mnie odrzuca. Jest za bardzo Javowa.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,776 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,044 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 245 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...