• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosta aplikacja android - tekst z serwera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
256 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2018 w Android, Swift, Symbian przez susz Nowicjusz (140 p.)
Cześć, mam w planach napisać prostą aplikacje na androida, która będzie wyświetlać pobrany z serwera tekst, harmonogram wydarzenia organizowanego w mojej szkole. Do tej pory zajmowałem się C++, oglądnałem już trochę poradników z javy i androidstudio i zastanawiam się czy da się pobierać ten tekst bez umieszczania go w bazie danych ? Czy może jest to niebezpieczne/niepraktykowalne i lepiej zrobić to przez MySQL ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Ale co ma baza danych do tego?

To znaczy, jeśli aplikacja ma działać offline to możesz zrobić synchronizacje danych, żeby można było przeglądać już pobrane aktualności

Jak pobierasz dane z serwera, to zapisują się w pamięci RAM i to ci w pełni wystarcza, jeśli to jest sam tekst nie masz o co się bać

No chyba że chcesz przećwiczyć synchronizacje danych z bazą, jesteś początkującym, więc możesz potraktować to jako aplikacje do nauki a nie do wykonania konkretnego produktu

Co do mysql, tutaj lepsza będzie baza lokalna, np sqlite
Jeśli nie będzie relacji fajną opcją może być użycie nosql
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Generalnie możesz poprostu użyć klasy HttpURLConnection jeśli nie chcesz używać żadnej biblioteki zewnętrznej. A jeśli chcesz to możesz użyć np Retrofit lub Volley.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 363 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...