• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Unity bardzo dziwne zachowania warunków w C#

0 głosów
93 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2018 w C# i .NET przez kuba802802 Początkujący (360 p.)
zamknięte 26 kwietnia 2018 przez kuba802802

Witajcie mam bardzo, ale to bardzo dziwny problem. Otóż mam warunek i jest z nim taki poblem gdy wpisuje funkcję dajmy na to Debug.Log to warunki na raz się wykonują, że np. 0 jest jednocześnie większe i mniejsze od 7. A gdy dam zapis <= lub >= to warunek jest ignorowany. Naprawdę to jest pierwszy mój taki przypadek i nie wiem co zrobić. Co się tak często nie zdarza.

if(maxSegments < actualSegments)
{

coś tam

}else if(maxSegments > actualSegments){

coś tam

}

komentarz zamknięcia: Rozwiązanie problemu, ukryte wartości 0 - 0 w zmiennych.
komentarz 22 kwietnia 2018 przez NowyUrzydgownig Gaduła (3,570 p.)
Pewnie robisz to na wątkach i jeden wątek nie jest aktualizowany albo zmieniasz wartość w cosiu.
komentarz 22 kwietnia 2018 przez kuba802802 Początkujący (360 p.)
To jest dobre pytanie, ogólnie miałem problemy z tym że bool się nie updateował wiesz w Unity jest na true, ale po sprawdzeniu wartości jest false, ale to naprawiłem poprzez zmienną prywatną i napisałem metodę, która jest wstanie edytować i pobierać wartość bool'a. To unity robi mi dziwne figle.
komentarz 22 kwietnia 2018 przez kuba802802 Początkujący (360 p.)

@NowyUrzydgownig, A w cośkach to tam mamy Debuga.Log

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2018 przez kuba802802 Początkujący (360 p.)
Problem rozwiązany Unity postanowiło sobie zapamiętać wartość 0 - 0, a wiadomo że 0 >= 0, i to powodowało spełnienie warunku i jego "ignorancję", a tak de facto nie był ignorowany.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2018 w C# i .NET przez wanttobeanengineer Obywatel (1,040 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2017 w C# i .NET przez Yoshua Nowicjusz (200 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 14 marca w Grafika i multimedia przez Nimplex Początkujący (380 p.)
Porady nie od parady
Komentarze do pytań nie służą do odpowiadania, od tego jest wydzielona sekcja odpowiedzi. Funkcją komentarzy jest natomiast możliwość uzyskania dodatkowych informacji na temat samego posta.Komentarze

66,400 zapytań

113,160 odpowiedzi

239,542 komentarzy

46,663 pasjonatów

Przeglądających: 143
Pasjonatów: 0 Gości: 143

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...