• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymuszenie logowania by wejść na stronę ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
653 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w PHP przez Cysiu Początkujący (270 p.)
Cześć mam pytanko, wie ktoś może jak zrobić by aby wejść na daną podstronę wymuszało podanie loginu i hasła ?

Chodzi o uwierzytelnianie, aby można było wejść na stronę podaj login i hasło, osoba niezalogowana nie ma prawa by wejść na tą stronę

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2018 przez norbi1952 Początkujący (310 p.)

Ciasteczka i zapisywanie w nich sesji logowania.

Kurs PHP odc. 2: System logowania do strony. Sesja. Wstrzykiwanie SQL

0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
kolega norbi dał Ci odp na pytanie ale zastanów sie czy na pewno warto aż tak blokować dostęp? Moim zdaniem warto rozważyć np. dla niezalogowanych udostepnienie części funkcjonalności np. z przechowywaniem danych lokalnie, chodzi o to by zainteresować usera aplikacja i pozwolić mu ją protestować.
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Cysiu Początkujący (270 p.)
Tak opłaca się blokować dostęp bo jest to dostęp do swojego rodzaju panelu administratora co mi po tym jak każdy będzie mógł sobie tam wejść i wszystko usunąć lub przestawić
1
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
jeśli tak to oki, nie powiedziałem, że to błąd - zwróciłem tylko uwagę aby rozważyć inną opcję i zobaczyć, czy ma to sens. W tym wypadku akurat masz rację, panel admina to nie miejsce dla innych userów :) ale czasami trafiałem na stronki, gdzie bez zalogowania praktycznie nic nie zrobisz... jeśli jeszcze da się zalogować szybko przez FB czy GH to spoko, ale jak trzeba zakładać konto to przyznam, że nie zawsze mi się chce...
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Cysiu Początkujący (270 p.)
Strona będzie normalnie dostępna dla innych, głównie chodzi mi by w tym panelu mieć dostęp do umieszczania treści typu teksty, zdjęcia z poziomu przeglądarki i dopiero po zalogowaniu, wiem że łatwiejszym zastosowaniem była by np joomla czy inny cms ale nie przepadam za tym, a php+html i css dało by mi większą satysfakcję jak by udało się wszystko zrobić :)
komentarz 22 kwietnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

jeśli jeszcze da się zalogować szybko przez FB czy GH to spoko, ale jak trzeba zakładać konto to przyznam, że nie zawsze mi się chce...

Nie każdy ma konto FB, np. ja...

komentarz 22 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
No to chyba oczywiste, że trzeba zapewnić również "tradycyjne" logowanie i rejestrację :) FB to tylko pewne rozszerzenie możliwości dla użytkownika.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 509 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 646 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w SQL, bazy danych przez Hardwell Dyskutant (8,960 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,506 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2016 w JavaScript przez Sosna Nowicjusz (170 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...