• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tani laptop poleasingowy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
809 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Cześć, mój poprzedni laptop wyzionął ducha, a za około tydzień wyjeżdżam wiec na gwałt potrzebuje nowego. Mój budżet ostatnio też ledwo dyszy, wiec celuje w sprzęt używany. Poprzeglądałem inne tego typu tematy oraz poszperałem w allegro. I znalazłem kilku kandydatów:

http://allegro.pl/lekki-dell-e6230-i-series-8gb-ram-ssd-wyprzedaz-i7275441292.html#thumb/1

http://allegro.pl/lenovo-t410-i5-8gb-ram-500gb-gsm-okazja-klasa-a-i7289262548.html

http://allegro.pl/dell-e6330-i3-3110m-4gb-ram-500gb-hdd-win7-fvat-i7302733990.html

Laptop będzie mi potrzebny praktycznie tylko do programowania i przeglądania internetu oraz planuje na nim korzystać z Linuxa . Kupić któryś z tych laptopów ? czy może ma ktoś inna propozycje ?

Z góry dziękuje za pomoc :)
komentarz 22 kwietnia 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Zdecydowałem się na lenovo t430. Zapłaciłem 700zł. Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc :) Jak przyjdzie przesyłka to wstawię zdjęcia dla potomnych :)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2018 przez Sisa Bywalec (2,580 p.)
wybrane 22 kwietnia 2018 przez Szymon Ciompała
 
Najlepsza
Budżet 600 zł. Ja za 600 zł kupiłem ThinkPada X230 i ThinkPada T430 ;) Czegoś takiego szukaj. Nie wiem jak inne konstrukcje, ale w thinkpadach w tym budżecie skup się na serii 3 ewentualnie 2. T410 itd. sobie odpuść, nie mówię że konstrukcja zła czy coś, ale podzespoły już nie te same co w serii 3. Na Reddicie masz kanał z thinkpadami i większości zobaczysz jakieś T430 i X230 ;) Potem Lenovo zaczeło odwalać, ale teraz powoli wraca do formy. Od siebie dodam, że jeszcze X1 Carbon 1 gen też jest fajnym wyborem ale w tej cenie to ciężko. Mam wszystkie wyżej wymienione czyli X230, T430 i X1 Carbon. Jak Ci się poszczęści dostaniesz z oryginalną powiększoną baterią np. do T430 :)

Jeśli miałbym brać jako swój główny komputer to szukałbym dobrej T430 z i5 na pokładzie, matrycą HD+, 8GB to takie minimum i na dzień dobry wywalam dysk HDD i kupuję SSD (nie kupowałbym z SSD ponieważ nie wiadomo jaki tam wepchają), napisz w zamówieniu do nich, że nie chcesz mieć plomb gwarancyjnych na dysku i pamięci RAM bo potrafią cwaniaki zaplombować ;)
komentarz 22 kwietnia 2018 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Z tych co wymieniłeś to nie mogę zadbanych w moim budżecie znaleźć :( . Wiec chyba t410 mi zostaje. Mógłbyś rozwinąć co ci się w nim nie podoba ?
+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
ThinkPada T410 posiadam w pracy. Nie jest to może najbardziej wydajna konstrukcja świata, ale u mnie daje radę ;) Wizualnie - kwestia gustu, mi się podoba. Zmieniłbym tylko dysk na SSD oraz zwrócił uwagę na klawiaturę (w pracy mam jakiś niepolski układ, niby mam też dodane naklejki, ale to nie to samo co "czyste" klawisze). Pytanie też czy potrzebujesz czegoś bardziej mobilnego czy nie, jeśli tak to jednak ten model jest dość taki... masywny? Nie wygląda na lekki i przenośny w każdym razie. Prywatnie mam ThinkPada T431s, to już niby ultrabook - też mogę bardzo polecić, podoba mi się nawet bardziej niż T410 :) O Dellach się nie wypowiem, styczności z nimi nie miałem.
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
HP ProBook 650 G1
HP ProBook 640 G1

Te powinieneś znaleźć trochę taniej
+1 głos
odpowiedź 22 kwietnia 2018 przez Misiek Mądrala (5,300 p.)
Bierze śmiało któregoś della

Sam nie dawno kupiłem model E6430 po leasingowy i sprawuje mi się bardzo dobrze zero problemów

Wystrzegaj się HP to tak nie przewidywalny sprzęt i zawodzi w najmniej oczekiwanym momencie

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 506 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez haskii Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 396 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez betman Bywalec (2,630 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...