• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy Html i Css wystarczy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
702 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Tradereu Użytkownik (780 p.)

Witam od około 4 miesięcy staram się uczyć Css i Html, czytam książkę o  kaskadowych arkuszach a to projekt jakiś na Youtube, i mam kilka pytań ponieważ to te źródło wiedzy jest dla mnie najbardziej wiarygodne.

1. Chciałbym poznać zdanie na temat rozmieszczania elementów, pomimo ze mamy flexa,grida spora cześć osób robi to dalej z użyciem float,tabel głównie na poradnikach które ogladam na yt. czy jest jakiś złoty środek ?

2. Jeśli w niedalekiej przyszłości chciałbym tworzyć jakieś strony wartościowe/komercyjne warte nawet kilka $ np na stronie Fiverr.com dla freelancerów czego jeszcze powinienem się nauczyć oprócz (Html i Css), Java?

2.1 Orientuje się ktoś jak wygląda to na takich stronach jak Fiverr ytuacja z serwera gdy cena za usługę to np 5$, serwer opłaca kupujący projekt a my tylko wrzucamy?

3. Jak uzyskać strony aby osoba która kupi miała możliwość pisania postów jeśli to blog , bo na dobra sprawę (css html) to tylko portfolio firmy lub osoby prywatnej, na dobra sprawę jak ktoś jest fotografem to nie może aktualizować biblioteki?

4. Czy to normalne że przy tworzeniu stron posiłkuje się poradnikami itp itd , czy powinienem sie martwić?

 

2
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Java =/= JavaScript!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
wybrane 21 kwietnia 2018 przez Tradereu
 
Najlepsza
1. Spora ilość osób, wiesz według mnie to jest właśnie ilość osób która jest wyuczona tego. Flex jest o wiele wygodniejszy od floatowania i nie trzeba bawić się w matematykę, ale no wiesz jak ktoś tego używał często i jest do tego przyzwyczajony to i floatowanie nie jest złe, wszystko jest dobre. Tylko też zobaczmy że z floatem mamy dużo zabawy przy responsywności ( przynajmniej ja doświadczyłem tego ), a taki flex ułatwia nam robotę.
2.Praca jako developer polega na ciągłym rozwijaniu się, z samym html-em / css-em może to nie wystarczyć, zawsze warto zrobić jakąś komunikację z użytkownikiem przy użyciu javascript, wtedy czuć że strona żyje a nie że jest statyczna i monotonna. I w warto się uczyć też takich rzeczy jak frameworki, czy też o preprocesorach takich jak "SASS". Jest wiele teorii i niezbadanych czeluści w każdej dziedzinie, np sama praktyka nazywania "bloków" ("Bem") jest czymś bardzo przydatnym i pomagającym z czystością kodu.
2.1 Nie znam odpowiedzi, nie używałem nigdy
3. Tu z pomocą przychodzą CMS-y (Content Management System ), m.in dzięki nim możesz komunikować się z bazą danych, ew. dzięki prostym CRUD-om, tu się przyda wiedza o PHP, jak i również silniku / środowisku na którym działamy.
4. Jest to normalne tylko że im więcej wiesz, do tym coraz bardziej zaawansowanych źródeł będziesz sięgać. Przeglądając nawet oferty pracy dla programisty można zobaczyć takie wymagania: "Umiejętność języka angielskiego, przynajmniej na poziomie B1. Umiejętność korzystania z dokumentacji", nie stoisz w miejscu, świat też nie ciągle coś się zmienia i bez czytania przykładów, i ciągłej nauki staniesz w miejscu.
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Tradereu Użytkownik (780 p.)
Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz. Co do Punkty nr 2, co po Css i html twoim zdaniem aby nie rzucać się na głęboką wodę ?
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Zamiast mówić "nie rzucam się na głęboką wodę", pomyśl nad projektem. Spróbuj go stworzyć najlepiej jak potrafisz z myślą "On będzie dla mnie", czyli wykonaj go tak, żeby Tobie się spodobał. Kolejne techniki i nauki same z przyjdą z potrzebą
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Tradereu Użytkownik (780 p.)
Nie wiem czy dobrze interpretuje twoją wypowiedź, powinienem starać się realizować żeczy których jeszcze nie potrafie , typu slider na stronie pomimo że nie znam JavaScriptu ?

ps. widziałem techniki psd to html, domyślam się że oznacza to przeniesienie z szablonu z programu graficznego do html, domyślam się że warto to potrafić?
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
"Rzeczy", chodzi mi o to że zaprojektuj sobie stronę internetową i spróbuj ją stworzyć. Ciężko jest się czegoś nauczyć, jeżeli nie wiesz czego chcesz się nauczyć, a podczas realizacji projektu mówisz sobie "Ej, to mi się przyda, poszukam jakiś informacji o tym w internecie", i w ten sposób się uczysz. Co do technik psd to html, warto to potrafić, polecam ten film https://youtu.be/H7LUUsbpbrg?t=426 fajnych rzeczy można się dowiedzieć :D
komentarz 21 kwietnia 2018 przez Tradereu Użytkownik (780 p.)
Dziękuję za pomoc i literówkę nie wiem jak tam się wkradła:).
komentarz 22 kwietnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie wiem czy dobrze interpretuje twoją wypowiedź, powinienem starać się realizować żeczy których jeszcze nie potrafie , typu slider na stronie pomimo że nie znam JavaScriptu ?

Najlepiej uczy się języka / frameworka / biblioteki od razu tworząc przy tym jakiś projekt. Od razu uczyć się w praktyce, nigdy na sztywno. Strasznie szybko wtedy poznaje się nowe technologie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 334 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2019 w Nasze projekty przez Kazik98x Obywatel (1,780 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 413 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Reignover Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 561 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2017 w HTML i CSS przez Osheo Początkujący (260 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...