• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linear-gradient na tekście pokazuje się dopiero po zakończeniu animacji w Firefox

Object Storage Arubacloud
0 głosów
111 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)
edycja 19 kwietnia 2018 przez BT101

Korzystając z całkiem nowego -webkit-background-clip: text; nadaję tekstu nagłówka h1 kolor gradientu tła. Kod SCSS wygląda tak:

.heading-primary {
    font-family: 'Open Sans', sans-serif;
    font-size: 5.6rem;
    font-weight: 300;
    text-transform: uppercase;
    backface-visibility: hidden;
    letter-spacing: .2rem;

    & > span {
        display: inline-block;
        -webkit-background-clip: text;
        color: transparent;
    }
  
    &--left {
        animation: moveInLeft 1s ease-in;
        background-image: linear-gradient(to right, blue, purple);
    }
    &--right {
        animation: moveInRight 1s ease-in;
        background-image: linear-gradient(to right, purple, blue);
    }
}

W nagłówku h1 mam 2 spany oba zawierająca po dwa słowa. Są one tam po to abym mógł je animować lewe dwa słowa z lewej do prawej i dwa prawe słowa z prawej do lewej. 

Ogólnie wszystko działa na większości przeglądarek, na których mi zależy ( najnowszy Chrome, Opera i Edge). Niestety w najnowszym Firefoksie kolor tekstu pokazuje się dopiero po zakończeniu animacji.

Próbowałem zdebugować o co chodzi, dodałem do lewych 2 słów czerwone tło i widzę, że tło się przesuwa a dopiero potem, gdy skończy animacje pokazuje kolor tekstu (2 prawe słowa, lewe zakrywa ten czerwony background).

Stworzyłem demo na którym można to zaobserwować, pamiętajcie żeby uruchomić to na najnowszej Mozilli Firefox.


Próbowałem również dodać -moz-background-clip: text; oraz background-clip: text; lecz zupełnie nie zmienia to efektu tego kodu na mozilli.

komentarz 20 kwietnia 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Gdy wyrzuciłem opacity z animacji zaczeło działac na FF tylko brakuje opacity.

Na mój gust zadziałało by gdybyś przerobił animacje opacity na przejśce (transition) opacity.

 

PS. bg-clip działał juz w 2011 roku w FF ;) Podaje stronke ktora może nie raz ci pomóc ;)

https://caniuse.com/#search=background-clip

Obecnie nigdzie nie musisz używać prefiksów ;)

komentarz 20 kwietnia 2018 przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)

Gdy wyrzuciłem opacity z animacji zaczeło działac na FF tylko brakuje opacity.

Przecież animacja "przesunięcia" działa i z opacity z tym, że nie widać tekstu do momentu zakończenia animacji więc nie widać, że się przesuwa ale się przesuwa co można zauważyć w demo po dodaniu do jednego spana bg-color red; 

Na mój gust zadziałało by gdybyś przerobił animacje opacity na przejśce (transition) opacity.

Nie bardzo rozumiem.. Dałbyś radę poprawić to moje demo i wrzucić link do działającego?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 270 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2020 w HTML i CSS przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 76 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2021 w JavaScript przez urban0101 Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez Milo Obywatel (1,180 p.)

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...